Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Szkło w kuchni

  • Dodano: 2020-04-14 15:15

Ostatnim krzykiem mody w kuchniach jest dodawanie szklanych elementów. Wprowadza to powiew nowoczesności do wnętrza. Jaki rodzaj powierzchni i gdzie można je dodać, by kuchnia wyglądała bardzo elegancko?

Duże przeszklenia


W wielu mieszkaniach stosuje się duże przeszklenia których celem jest odgraniczenie kuchni od salonu, w przypadku gdy kuchnia traktowana jest jako aneks. Duża szyba nie powoduje wizualnego zmniejszenia pomieszczenia, a jednak możliwe jest dzięki temu uzyskanie pewnego rodzaju intymności w salonie. Często jest to połączone z kotarą, która może dodatkowo odgraniczać przestrzeń w razie potrzeby.
W wielu mieszkaniach wybieramy szkło kładąc je nad kuchenką i zlewem. Można za nim ukryć wodoodporną tapetę, element ozdobny, pasujący do ogólnej kolorystyki mieszkania. Innym popularnym rozwiązaniem jest szkło z grafiką do kuchni. Wiele firm realizuje tego typu ozdobne panele, często możemy skorzystać z gotowca, jednak niektóre pozwalają projektować własne grafiki. Nadajemy w ten sposób kuchni niecodzienny i oryginalny charakter. Przy wyborze kierujemy się nie tylko wyglądem, ale też wytrzymałością na wysokie temperatury i odpornością na wilgoć.

Świetnym pomysłem są grafiki 3D, nadające pomieszczeniu zaskakującego wyglądu. Wyobraźnia twórców nie zna granic i właściwie zaprojektować można wszystko, co pasuje do wybranego stylu i kolorystyki dominującej w mieszkaniu. Kuchnia jest częścią stylu i warto dobierać ozdobne elementy tak, by współgrały z pozostałymi pomieszczeniami, nie tylko z jadalnią lub salonem, z którymi są połączone. Panel szklany może też zastąpić lub podkreślić kuchenną roślinność. Jeśli decydujemy się na zorganizowanie sobie w mieszkaniu hodowlę ziół, odpowiednia grafika pomoże w podkreśleniu funkcji danego kącika.
Na szkle można też wybrać grafikę z ulubionym miejscem na świecie, w którym wydaje się, że gotowanie sprawia niezwykłą radość, bądź podświadomie czuje się otaczające zapachy z wybranego przez siebie regionu.
 

Szklane ozdoby


Oczywiście szkło z grafiką do kuchni to nie jest jedyne rozwiązanie. Poszukujemy też dekoracyjnych rozwiązań innego rozmiaru. Ozdoby szklane do pomieszczenia kuchennego to nawet zwykłe szklanki, a także wszelkiego rodzaju ozdobne kryształy. Niektórzy dysponują przedmiotami pamiątkowymi, które warto wyróżnić na specjalnych półkach. Równie ważne jest to, by pamiętać, że takie rzeczy ulegają zakurzeniu, więc trzeba o nie odpowiednio zadbać i czyścić przynajmniej raz na jakiś czas, nawet jeśli stoją w witrynce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.