Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ten sprzęt ułatwi twoją pracę w biurze oraz zadba o twoje zdrowie!

  • Dodano: 2020-02-13 12:15

Siedząca praca za biurkiem, w której spędzamy dużą część swojego życia może stać się na pewnym etapie monotonna i żmudna. Taki stan może sprawić, że zmniejszy się nasza kreatywność i motywacja do pracy, przez co będziemy mniej efektywni. O tym jak pozbyć się tym problemów, a zarazem urozmaicić oraz usprawnić swoją pracę w biurze dowiedzą się państwo z poniższego artykułu.

Jak zadbać o własne zdrowie pracując w biurze? 

Pracując w biurze powinni być wyposażeni w odpowiedni sprzęt, który będzie korzystnie wpływał na nasze zdrowie oraz na efektywność naszej pracy. Zainwestowanie w akcesoria biurowe pozwoli nam na stworzenie funkcjonalnego i dostosowanego do naszych potrzeb miejsca pracy.  

Mając na uwadze swoje zdrowie powinniśmy zaopatrzyć się w ergonomiczne krzesło lub podpórki pod plecy, których zadaniem jest wymuszenie przyjęcia przez siedzącego zdrowej dla kręgosłupa pozycji, zapobiegając garbieniu się. Alternatywą dla tych sprzętów jest także piłka do siedzenia, której można stosować przez maksymalnie 3 godziny dziennie. Jest zadaniem jest wzmocnienie mięśni głębokich brzucha, miednicy oraz grzbietu, dzięki czemu niwelujemy pojawiający się nacisk na nerwy oraz bóle kręgosłupa. 

Do tego zestawienia warto dodać podnóżek, który zadba o nasze nogi, sprawiając, że nie będą one opuchnięte, zmęczone. Dodatkowo podnóżek pozwoli na zachowanie prawidłowego krążenia. Gadżet ten posiada wiele niekonwencjonalnych wersji, które w większych stopniu regulują właściwą pracę układu krążenia. Są to między innymi: małe stepery, dzięki którym nogi są w ciągłym ruchu, czy mini hamaki montowane pod biurkiem, na których można wygodnie rozłożyć swoje nogi.  

Wiele osób zapomina o zadbaniu o ręce, a szczególnie nadgarstki, które zawsze powinny być ułożone w wygodnej, zdrowej pozycji. Pomagają w tym podkładki pod myszkę, wyposażone z piankową podpórką na nadgarstek czy podkładki pod ręce, które ustawia się bezpośrednio przed klawiaturą.  

Co pozwoli na urozmaicenie oraz usprawnienie pracy w biurze? 

Monotonność oraz znudzenie źle wpływają na nasze samopoczucie oraz jakość naszej pracy. Metodą na pozbycie się tych problemów jest ubarwienie oraz ożywienie miejsca pracy, a zarazem stworzenie ciepłej atmosfery. Przykładowe akcesoria biurowe, które sprawią, że miejsce pracy stanie się przytulne oraz zwiększy naszą kreatywność, to: 

  • Karteczki samoprzylepne w wyrazistych kolorach, dzięki którym nie zapomnimy o wykonaniu zaplanowanej czynności, jaskrawe kolory z pewnością przykują naszą uwagę,
  • Pendrive’y w ciekawych, kolorowych kształtach, imitujących samochody, bohaterów z bajek i kreskówek,
  • Mini roślinki, stanowiące efektywną oraz wyjątkową ozdobę naszego biurka, które możemy kupić lub wyhodować sami,
  • Organizer w nietypowym kształcie, który pozwoli nam zachować porządek na biurku, a także ubarwi wygląd miejsca pracy,
  • Spinacze, zszywacze, dziurkacze, długopisy zawierające lubiane przez nas motywy, takie jak postać z filmu,
  • Wizytownik, w którym uporządkujemy nasze wizytówki np. w kolejności alfabetycznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.