Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Top 5 odtwarzaczy Blu-ray 4K

  • Dodano: 2018-08-10 13:15

Odtwarzacz Blu-ray 4K to urządzenie konieczne do tego, by wykorzystać w pełni potencjał telewizorów 4K. Wysoka rozdzielczość oraz jakość samego obrazu, które zapewnia format Blu-ray 4K, sprawiają, że odkryjemy nowe możliwości naszego telewizora. Warto pamiętać o tym, że choć obraz w formacie 4K pojawia się już w popularnych serwisach strumieniujących, to jego jakość ze względu na ograniczenia prędkości przesyłania danych przez sieć nie jest nadal równa temu, co oferuje nośnik fizyczny. Przyglądamy się 5 ciekawym propozycjom rynkowym odtwarzaczy 4K.

Samsung UBD-K8500

Propozycja koreańskiego producenta odtwarza nie tylko płyty w standardzie 4K, zwane też UHD Blu-ray, ale też trójwymiarowe Blu-ray, zwykłe Blu-ray oraz płyty CD i DVD. Warto pamiętać o tym, że rozdzielczość UHD 4K zapewnia aż czterokrotnie wyższą rozdzielczość od płyt z filmami w standardzie Full HD. Ale nawet te starsze płyty odtworzymy na Samsungu w wyższej rozdzielczości dzięki technologii podnoszenia jakości materiałów Full HD. Odtwarzacz wspiera oczywiście technologię HDR, która dzięki wysokiemu współczynnikowi kontrastu zapewnia lepszą dynamikę tonalną obrazu. Standard Blu-ray UHD to nie tylko wyższa rozdzielczość, ale też 2 razy szersza paleta barw i odwzorowanie 64 razy większej liczby kolorów niż typowe odtwarzacze Blu-ray. Ale posiadając odtwarzacz Samsunga, nie jesteśmy skazani na odtwarzanie z płyt – urządzenie odtworzy również wideo w standardzie 4K z serwisów takich jak YouTube czy Ipla. Samsung UBD-K8500 został zaprojektowany tak, że świetnie pasuje do zakrzywionych telewizorów koreańskiego producenta. Nie mogło zabraknąć łączności bezprzewodowej Wi-Fi.


Sony UBP-X800

Japońska firma oferuje odtwarzacz Blu-ray 4K, który wspiera standard HDR. Rzecz jasna i w tym odtwarzaczu znajdziemy łączność Wi-Fi ze wsparciem dla popularnych serwisów strumieniujących takich jak Netflix. Sony oferuje też – jak inne odtwarzacze Blu-ray 4K – łączność bluetooth i zaawansowane sposoby procesowania obrazu, które mają poprawić jego jakość.

Panasonic DMP-UB400

Odtwarzacz Blu-ray 4K Panasonic wygrał nagrodę EISA za najlepszy odtwarzacz Blu-ray UDH w latach 2017-18. Urządzenie działo jako stacja strumieniująca, która potrafi przez sieć Wi-Fi odtworzyć nie tylko wideo z popularnych serwisów strumieniujących, takich jak Netflix, ale też dźwięk w wysokiej jakości (DSD i FLAC 24/192).

LG UBK80

Koreański odtwarzacz Blu-ray 4K zapewnia prawie wszystko, co potrzebne, w przystępnym cenowo odtwarzaczu Blu-ray 4K. Zabrakło jedynie obsługi sieci Wi-Fi, a co za tym idzie serwisów strumieniujących. Odtwarzacz LG wyposażono w łączność bluetooth.

Samsung UBD-M8500

To odtwarzacz Blu-ray 4K bardzo podobny do opisywanego na początku produktu Samsunga, ale nie zakrzywiony, przez co może być propozycją dla osób, które nie poszukują urządzenia o takim kształcie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.