Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Współczesna technologia CNC

  • Dodano: 2018-08-20 12:30

Kluczem w działaniu owej technologii jest zastosowanie specjalnego mikrokomputera. Dzięki tego typu rozwiązaniu procesy produkcyjne w przemyśle są bardziej powtarzalne i posiadają zwiększoną wydajność wespół z efektywnością minimalizując przy tym koszta związane z produkcją. Biorąc pod uwagę owe aspekty możemy mówić o pojęciu tzw. automatyzacji przemysłowej.

CNC – prostota i precyzja

Szerokie zastosowanie technologii CNC dotyczy branży przemysłowej. Współczesne obrabiarki oparte są właśnie o działanie tytułowej technologii. Idea zrodziła się w Stanach Zjednoczonych w latach 50’ minionego stulecia i była ona odpowiedzią na zapotrzebowanie amerykańskiej branży lotniczej. Jej dynamiczny rozwój miał miejsce w latach 70’, a towarzyszył mu rewolucyjny rozwój mikrokomputerów.


Technologia CNC współcześnie znajduje zastosowanie względem następujących urządzeń :

- frezarki

- tokarki

- elektrodrążarki

Owe maszyny zwane obrabiarkami charakteryzuje m.in. samodzielny napęd razem z układem pomiarowym, konstrukcja modułowa gwarantujące elastyczność produkcyjną, zminimalizowana podatność statyczna i dynamiczna, duża moc, automatyzacja nadzoru i diagnostyki oraz złożoność pracy.

Technologia CNC to przede wszystkim szybka, wysoce precyzyjna i powtarzalna realizacja skomplikowanych kształtów.

CNC wciąż się dynamicznie rozwija

Numeryczne sterowanie obrabiarek nie stoi w miejscu. Dynamiczny rozwój oraz popularyzacja wciąż trwa a wszystko za sprawą innowacyjnych rozwiązań takich jak wykorzystanie minikomputera, czyli pełna cyfryzacja układów sterujących zwiększająca zakres i jakość sterowania, rozwój napędów oraz układów pomiarowych a także pełna automatyzacja produkcji uwarunkowana nowoczesnym oprogramowaniem.

Marki, które wdrożyły automatyzację produkcji cieszą się większą wydajnością oraz zminimalizowaniem kosztów produkcyjnych nieustannie rozwijając się w skali współczesnego rynku.

Części do maszyn CNC znajdą Państwo w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl, który oferuje także siłowniki pneumatyczne: https://www.ebmia.pl/pneumatyka-hydraulika-silowniki-pneumatyczne-c-1452_1889.html

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.