Wiadomości z Siemianowic Śląskich

23 lutego trudnienia w rejonie lotniska! Policjanci zaprezentowali alternatywne trasy

  • Dodano: 2024-02-22 10:15

Komenda Wojewódzka Policji informuje kierowców o utrudnieniach na drogach dojazdowych do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice–Pyrzowice, jakie mogą wystąpić w najbliższy piątek w dniu 23 lutego od 10.00 do 15.00. Mundurowi proszą o zapoznanie się z wyznaczonymi objazdami oraz o stosowanie się do poleceń wydawanych na miejscu przez policjantów.

Przejazd rolników

Przewidywane utrudnienia w piątek 23 lutego 2024 roku w godzinach od 10.00 do 15.00 w rejonie lotniska w Pyrzowicach, na odcinku od ronda na DK78 i trasą S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego, związane są z przejazdem rolników. Policjanci prezentują planowany przebieg  wydarzenia (oznaczony wykrzyknikiem na mapie) oraz trasy alternatywne, prowadzące do portu lotniczego. 

Apel służb

Policja apeluje do wszystkich o właściwe zaplanowanie podróży do lotniska oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów.

Alternatywne trasy: 

fot. Policja Śląska

Dojazd do lotniska, od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu.

fot. Policja Śląska

Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie

fot. Policja Śląska

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu. 

fot. Policja Śląska

Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska

fot. Policja Śląska

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: Policja Śląska/ fot. Policja Śląska, pixabay

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również