Wiadomości / Atrakcje Śląska Siemianowice Śląskie  

Cudze chwalicie, a swego nie znacie! Wcale nie trzeba planować podróży przez pół Polski, aby stworzyć kilka niezapomnianych wspomnień. W województwie śląskim jest wiele pięknych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Śląsk wręcz obfituje w atrakcje turystyczne!

Zastanawiasz się, co zwiedzić na Śląsku?

W zakładce "Atrakcje Śląska" znajdziesz wszystkie ciekawe miejsca na Śląsku, które powinieneś zobaczyć. Pomyśleliśmy również o najmłodszych - przygotowaliśmy opisy wielu atrakcji dla dzieci!

Zapoznaj się z naszymi artykułami na temat tego, co zwiedzić na Śląsku i odwiedź wszystkie ciekawe miejsca w województwie!
 • Nikiszowiec to magiczne miejsce na mapie Katowic. Od lat odbywa się tu wyjątkowy jarmark bożonarodzeniowy

  • 2021-12-05 14:33:00
  Nikiszowiec to magiczne miejsce na mapie Katowic. Od lat odbywa się tu wyjątkowy jarmark bożonarodzeniowy

  Nikiszowiec to miejsce unikatowe w skali kraju. To zabytkowe katowickie osiedle powstało w latach 1908–1919 z inicjatywy koncernu górniczo-hutniczego Georg von Giesches Erben. Od samego początku pełniło funkcję osiedla robotniczego, które wybudowano dla górników kopalni Giesche (obecnie KWK Wieczorek). Zaprojektowali je słynni architekci Emil i Georg Zillmannowie z Charlottenburga. Od kilkunastu lat w samym sercu Nikiszowca odbywa się tradycyjny jarmark, organizowany przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

 • Park w Świerklańcu to jeden z najciekawszych parków województwa śląskiego [Galeria]

  • 2021-10-25 11:25:00
  Park w Świerklańcu to jeden z najciekawszych parków województwa śląskiego [Galeria]

  Świerklaniec to niewielka, malowniczo położona wieś. Ulokowana jest w powiecie tarnogórskim, na obszarze Garbu Tarnogórskiego, w rejonie przecięcia doliny rzeki Brynicy. Znajduje się tu jeden z najpiękniejszych parków w województwie śląskim. Jesienią urzeka feerią barw. Przy okazji odwiedzin, warto zwiedzić też Pałac Kawalera, jedyna pozostałość po posiadłościach rodziny von Donnersmarck.

 • Pałac w bytomskich Miechowicach otwarty! Miasto zrewitalizowało obiekt, czyniąc z niego architektoniczną perłę

  • 2021-09-17 13:26:00
  Pałac w bytomskich Miechowicach otwarty! Miasto zrewitalizowało obiekt, czyniąc z niego architektoniczną perłę

  Rewitalizacja pałacu Tiele-Wincklerów, znajdującego się w Parku Ludowym w Bytomiu-Miechowicach została zakończona i po wielu miesiącach prac możemy podziwiać jej efekty. W rezultacie udało się uratować fragment lewego skrzydła pałacu.

 • Olsztyn - obowiązkowy przystanek na Szlaku Orlich Gniazd

  • 2021-08-17 13:29:00
  Olsztyn - obowiązkowy przystanek na Szlaku Orlich Gniazd

  Olsztyn jurajski to niewielka miejscowość położona w województwie śląskim nieopodal Częstochowy. Przyciąga turystów malowniczymi widokami i ruinami średniowiecznej warowni. Ze wzgórza, na którym została wzniesiona, rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Odwiedziny Olsztyna to idealny pomysł na jednodniową wycieczkę.

 • Park Śląski od 70 lat służy spacerowiczom, turystom czy uczestnikom imprez masowych

  • 2021-08-12 10:48:00
  Park Śląski od 70 lat służy spacerowiczom, turystom czy uczestnikom imprez masowych

  Park Śląski od 70 lat służy spacerowiczom, turystom czy uczestnikom imprez masowych. Co skrywają "Zielone Płuca Chorzowa"? 

 • Zamek w Siewierzu, czyli żywa lekcja historii

  • 2021-08-08 13:17:00
  Zamek w Siewierzu, czyli żywa lekcja historii

  Zamek w Siewierzu należał niegdyś do biskupów krakowskich. Położony jest na zachodnich krańcach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na początku XIV wieku został zbudowany na sztucznej wyspie przez książąt bytomskich. Dziś stanowi on trwałą ruinę, jednakże pojawił się śmiały plan odbudowania zamku! 

 • Ogrody Kapias - perła Goczałkowic

  • 2021-08-06 11:03:00
  Ogrody Kapias - perła Goczałkowic

  Ogrody Kapias w Goczałkowicach powstały w 1979 roku. To nie tylko raj dla miłośników kwiatów, ale też doskonałe miejsce na spacer. „Zielony zakątek” tętni życiem i przyciąga turystów z całej Polski. To dobra miejscówka na całodzienną wycieczkę.

 • Poznaj tajniki górnictwa z zabrzańską Kopalnią Guido!

  • 2021-08-04 18:00:00
  Poznaj tajniki górnictwa z zabrzańską Kopalnią Guido!

  Kopalnia Guido to jedno z miejsc, które powinien odwiedzić każdy mieszkaniec Górnego Śląska. Muzeum daje niepowtarzalną okazję poznania historii górnictwa węglowego „od podszewki”. Przewodnik zabierze was w podziemną podróż pełną wrażeń!

 • Park Śląski: Ogród Japoński przeniesie nas do Kraju Kwitnącej Wiśni

  • 2021-07-21 14:29:00
  Park Śląski: Ogród Japoński przeniesie nas do Kraju Kwitnącej Wiśni

  W Parku Śląskim została otwarta kolejna, zrealizowana inwestycja. 12 lipca zaprezentowany został majestatyczny Ogród Japoński. Cudowne miejsce na mapie Zielonych Płuc Śląska przeniesie nas do Kraju Kwitnącej Wiśni.

 • Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu to jedna z perełek województwa śląskiego

  • 2021-05-17 16:00:00
  Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu to jedna z perełek województwa śląskiego

  Maj to doskonały czas na mikropodróże i zwiedzanie województwa śląskiego, w którym nie brakuje malowniczych zakątków. W myśl frazy „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”, poznawanie świata warto rozpocząć od najbliższego otoczenia. W naszym regionie nie brakuje prawdziwych perełek. Jedną z nich jest Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

 • Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - sielska kraina województwa śląskiego

  • 2021-05-17 16:00:00
  Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - sielska kraina województwa śląskiego

  Arkadia w centrum województwa śląskiego? Tak, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zasługuje na miano sielskiej krainy. Tu życie biegnie powoli, a spacerując malowniczymi alejkami podziwiamy cuda przyrody, wsłuchując się w kojące ptasie trele. Macie wolne popołudnie? Koniecznie wybierzcie się do Mikołowa. Wycieczka gwarantuje wytchnienie od wielkomiejskiego życia i relaks na łonie natury.

 • "Cudze chwalicie, swego nie znacie" Poznajcie perełki woj. śląskiego

  • 2021-05-17 15:00:00

  Jednodniowe wycieczki dla wielu z nas mogą być chwilą oddechu i odpoczynku od napięcia, które wywołuje pandemia COVID-19. W województwie śląskim nie brakuje malowniczych zakątków. W myśl frazy "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie", poznawanie świata warto rozpocząć od najbliższego otoczenia.

 • Zamek Rudzki i dom Karola Goduli: Odpoczynek na łonie natury z historią w tle

  • 2021-05-17 15:00:00
  Zamek Rudzki i dom Karola Goduli: Odpoczynek na łonie natury z historią w tle

  Karol Godula to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Rudzie Śląskiej. Pamiątki po jego działalności obecne są na terenie całego miasta. Jednym z malowniczych zakątków, który warto odwiedzić jest zamek Rudzki i pozostałości domu „króla cynku”. Ruiny te znajdują się w dzielnicy Ruda, przy ulicy Bujoczka.