Wiadomości z Siemianowic Śląskich

62 tysięcy wielorazowych maseczek dla siemianowiczan w ramach akcji "Maseczki dla Polski"

  • Dodano: 2020-04-06 11:15

Jest nam bardzo miło poinformować, że Siemianowice Śląskie są kolejnym miastem, obok Mławy, Olsztyna, Międzyrzeca Podlaskiego i Jedlińska, które uczestniczy w akcji "Maseczki dla Polski".

Jej organizatorem jest dr Łukasz Grabarczyk, neurochirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, który kieruje również tamtejszą kliniką "Budzik dla dorosłych". Wspólnie z grupą znajomych postanowił wesprzeć mieszkańców naszego kraju dostarczając wielorazowe maseczki na twarz. Chce ich dostarczyć minimum 10 milionów sztuk. Obdarowane nimi zostaną samorządy, które wyślą zapotrzebowanie. Realizacja będzie następowała według kolejności zgłoszeń.

Siemianowice Śląskie otrzymały potwierdzenie dostarczenia 62.300 maseczek, bowiem taką ilość zadeklarowaliśmy, jako niezbędną dla naszego miasta. Obecnie czekamy w "kolejce miast". Jak tylko maseczki do nas dotrą - będziemy Państwa szeroko informować o sposobach ich dystrybucji.

Jednocześnie - w odpowiedzi na apel organizatorów tej szczytnej akcji - zwracamy się do siemianowiczan z prośbą, zarówno o wsparcie tej idei - tutaj - jak i rozpropagowanie jej wśród swoich znajomych. Bowiem, jak czytamy na stronie www.maseczkidlapolski.pl maseczki są dystrybuowane bezpłatnie, ale nie są darmowe. Zostanie ich rozdanych tyle, na ile wystarczy środków zebranych od sponsorów.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo - tutaj.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: UM Siemianowice Śląskie (autor: Rafał Jakoktochce)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również