Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Alkotesty i odblaski trafiły do kierowców

  • Dodano: 2021-02-12 06:30, aktualizacja: 2021-02-11 19:06

Policjanci z ruchu drogowego podczas rutynowych kontroli wręczali dzisiaj kierującym jednorazowe alkotesty oraz opaski odblaskowe.

Gadżety profilaktyczne trafiły do siemianowickich mundurowych dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu miasta

Teraz kierowcy sami będą mogli sprawdzić czy poziom promili po syndromie "dnia wczorajszego" umożliwia im kierowanie pojazdem. Taka wstępna weryfikacja z pewnością jest lepsza niż zdanie się na własną ocenę samopoczucia.

Dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu miasta i współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do siemianowickich policjantów trafiły gadżety profilaktyczne. Wśród nich znalazły się między innymi jednorazowe alkotesty oraz opaski odblaskowe. Dzisiaj policjanci z drogówki podczas kontroli wręczali je kierującym. Dzięki jednorazowym alkotestom każdy kierowca wstępnie będzie mógł ocenić czy ilość promili w jego organizmie pozwala mu na prowadzenie samochodu.

Gdy wynik wskaże, że dawka alkoholu jest zbyt wysoka i nie może kierować autem, do zamierzonego celu może dotrzeć pieszo, a wtedy dobrze będzie, jeśli jest się widocznym na drodze. Stanie się to z całą pewnością za pomocą opaski odblaskowej, która powoduje, że widoczność pieszego wzrasta nawet 5-krotnie. O tym, że przestrzeganie prawa i samodyscyplina użytkowników dróg jest bardzo ważna przypominali policjanci z drogówki kontrolowanym kierowcom i pasażerom. Zwracali również uwagę na prawidłowe odśnieżanie pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również