Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Bądźcie przygotowani na "Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata"

  • Dodano: 2024-04-23 14:15

17 maja, godz. 19.00 Siemianowickie Centrum Kultury organizuje kolejny spektakl w ramach cyklu „Teatr w Parku Tradycji”.

Zabawnie o końcu świata

„Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata. A bądźcie pewni, że koniec świata nastąpi” – to przedstawienie Lekkiego Teatru Przenośnego, w którym odnajdą Państwo zarówno dowcip jak i chwilę refleksji.

Rzecz dzieje się w sanatorium. Bohaterami są osoby starsze – trzy wdowy, dwóch rozwodników, a na okrasę czterdziestoletnia pielęgniarka. Wszyscy łakną życia, chcą się bawić, chcą być dostrzegani, lubiani. Okazuje się też, że nie zdołają się ustrzec przed gwałtownymi emocjami, rywalizacją, zazdrością, nawet nienawiścią. Życie im się trochę wymyka z rąk, ale do końca nie tracą nadziei.

Historia teatru

Lekki Teatr Przenośny powstał w roku 1998 roku w Targowisku (Małopolska, gmina Kłaj). Tam trwał do 2005 roku. Rok później teatr przeniósł się do Chorzowa i tam – w Chorzowskim Centrum Kultury osiedlił się na stałe.

W swoim dorobku Lekki Teatr Przenośny zrealizował około 30 sztuk, w których dominuje słowo i ważne przesłanie, podane zwykle w formie komediowej. Ale są to gorzkie komedie, mówiące o nas samych, o naszych słabościach, urojeniach, o naszej śmieszności, czasem o głupocie. Aktualnie w swoim repertuarze teatr proponuje: „Nauczycielki”, „Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata”, „Rozmowy o tym co nie jest i nigdy nie było”, „Scenariusz dla samotnych kobiet” i „Spod latarni”.

  • scenariusz, scenografia i reżyseria – Mirosław Orzechowski
  • naddyrekcja, psychoterapia i cała reszta – Teresa Adamkiewicz
  • muzyka na żywo – Taras Diduch
  • budowa sceny, światło – Dzidek Urbański
  • grają: Irena Głodkiewicz, Mirosław Orzechowski, Ewa Paleta-Hanusa, Szymon Szymański, Iza Terlecka, Pela Wasilewska

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również