Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Biegi Mikołajów i Mikołajek oraz Nordic Walking za nami!

  • Dodano: 2022-12-06 07:00, aktualizacja: 2022-12-05 21:30

Ponad 350 biegaczy oraz miłośników Nordic Walking wystartowało w sobotnim XVII Biegu Mikołajów i Mikołajek, organizowanym przez Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik".

Miłośnicy biegów i nordic walking udowodnili, że ich kondycja pomimo pięknej lecz mroźnej pogody jest naprawdę na wysokim poziomie. Ponad 5-kilometrowa trasa prowadziła z Parku „Pszczelnik”, przez pole golfowe, „Bażanciarnię”, z powrotem do mety w Parku „Pszczelnik”, gdzie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek ufundowany przez firmę Balviten oraz napój.

Pierwszych 350 osób, które zgłosiły się do zawodów otrzymało specjalny medal w ramach obchodów 90-lecia nadania praw miejskich miasta Siemianowice Śląskie, który łącząc się z medalami Biegu Wiosny, Lata i Jesieni utworzyły kształt mapy Siemianowic Śląskich.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, w szczególności z ZSTiO „Meritum” oraz ich opiekunowi Pani Joannie Drabik-Nos oraz SP 13 Siemianowice Śląskie za pomoc przy organizacji imprezy. - czytamy na stronie UM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również