Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Biegiem wokół stołu

• Dodano: 2018-02-01 12:30

W minioną niedzielę (28.01) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zorganizował trzecią edycję imprezy, pod nazwą „Siemianowicki Zawrót Głowy – Bieg Wokół Stołu”.

W hali Kompleksu Sportowego „Michał”, zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystans 1 km.
Zasada biegu była dość prosta. Każdy zawodnik musiał w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 1 000 m, czyli 117 okrążeń, biegając wokół stołu. Zgodnie z regulaminem nie można było w żaden sposób dotykać nakrytego stołu.
Uczestnicy tegorocznej imprezy rywalizowali w dwóch kategoriach: I - rocznik 2005 i młodsi, II - rocznik 2004 i starsi (osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn).

W kategorii dziewcząt rocznik 2005 i młodsze zwyciężyła Julia  Laskowska uzyskując czas 9’20’’65, druga była Paulina Siegert z czasem 9’23’’18 a trzecia Natalia Gawor – 9’55’’16 wszystkie zawodniczki z Siemianowic Śląskich.
W tej samej kategorii wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Mateusz Nowak z czasem 8’31’’50, przed Filipem Jarzyńskim – 8’53’’56  oraz  Adrianem Kryszyńskim – 9’31’’47, trójka zawodników również reprezentująca gród Siemiona.

W klasyfikacji kobiet (2004 i starsze) na najwyższym stopniu podium  stanęła Wiktoria Słabosz  (Siemianowice Śląskie) zwyciężając z czasem  8’23’’28,  tuż za nią uplasowała się Sylwia Styperek (Siemianowice Śląskie) – 8’50’’72 a na najniższym stopniu podium stanęła Marta Unger  (Siemianowice Śląskie) – 9’24’’78.
W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Aleksander Zięba (Strzyżowice) – 8’11’’69   przed  Sylwestrem Szklorzem (Katowice) – 8’52’’78  oraz Krzysztofem Oleksym (Katowice) 9’01’’66.

Wszyscy uczestniczy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, najlepsza trójka w każdej kategorii dodatkowo puchary i dyplomy. Nagrody wręczył Jan Komander - zastępca dyrektora MOSiR „Pszczelnik”.

Dzięki uprzejmości Cukierni „MAJA” Marian Buchta, Jacek Sularz z Siemianowic Śląskich, po zakończeniu imprezy na wszystkich czekała herbata oraz ciasto.

Podziękowania należą się młodzieży z Klubu Młodego Wolontariusza „MERIT” przy ZSTiO „MERITUM” w Siemianowicach Śląskich za obsługę sędziowską zawodów.

autor: Wiesław Stręk