Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dzielnicowi na rowerach czuwają nad bezpieczeństwem

  • Dodano: 2022-05-12 06:30, aktualizacja: 2022-05-11 19:48

Siemianowiccy policjanci rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. Takie patrole dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż piesze.

Rowerowy patrol

Nie tylko mieszkańcy naszego miasta wykorzystują sezon letni w pełni i przemierzają nasze miasto na jednośladach. Na ulicach można też zauważyć policyjne patrole rowerowe. Są to dzielnicowi, którzy swoje rejony służbowe patrolują na rowerach. Tym samym docierają na miejsce szybciej niż wykonując obchód pieszo i zdecydowanie mogą kontrolować go częściej. Dzielnicowi sprawdzają tereny rekreacyjne tj. parki, ogródki działkowe, place zabaw czy miejsca wyłączone z ruchu. Podczas służby weryfikują zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i sprawdzają miejsca, gdzie policjanci najczęściej odnotowują wykroczenia.

Widok mundurowych na rowerze jest przez mieszkańców odbierany pozytywnie, a służba pełniona w ten sposób wpływa na wzrost bezpieczeństwa w mieście. Sami dzielnicowi przy okazji dbają o swoją kondycję fizyczną i promują jazdę na rowerze jako świetną formę aktywnego wypoczynku dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również