Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ferie w mieście. Sprawdź, jak może spędzić je Twoje dziecko

  • Dodano: 2023-01-16 07:15, aktualizacja: 2023-01-15 21:39

Uczniowie już odliczają dni do ferii, a te zapowiadają się w mieście interesująco, ponieważ jak co roku przygotowana została bogata oferta różnorodnych zajęć.

Tradycyjnie zaplanowane zostały przez Wydział Kultury i Sportu wycieczki, a ich najlepszą oceną jest fakt, że zadowoleni z nich uczestnicy ubiegłorocznych wypadów już zdążyli w zupełności wypełnić listę aktualnych zapisów. Na szczęście przygotowano jeszcze wiele innych propozycji dla dzieci i młodzieży, więc nikomu nie grozi nuda. Na przykład na lodowisku w Parku Pszczelnik będą prowadzone bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach, natomiast w tamtejszej hali odbywać się będą otwarte zajęcia hokeja na trawie, czy gry i zabawy sprawnościowe. Tymczasem Hala Sportowa Michał zaprasza dzieci i młodzież na otwarte zajęcia z gimnastyki artystycznej, a Pływalnia Miejska na bezpłatne zajęcia z samoratowania, podstaw udzielania pierwszej pomocy a także doskonalenia pływania. Warto dodać, że w czasie ferii bilety na basen będą miały promocyjną cenę, mianowicie 3,50 zł za 45 min.

Placówki kulturalne dołączyły do akcji Zima 2023

W Parku Tradycji i w Jarzębinie odbędą się liczne projekcje filmowe, Zameczek zainauguruje ferie audycją muzyczną dla dzieci, podczas której nie tylko będą mogły posłuchać wykonań utworów, ale w ogóle spędzić czas z muzyką i instrumentami – obojem oraz waltornią – posłuchać interesujących ciekawostek na ich temat. Miejska Biblioteka Publiczna wraz z jej filiami zawsze ma szeroko otwarte drzwi dla najmłodszych. Nie inaczej będzie w okresie ferii, kiedy prócz czytania bajek, przewidziano zajęcia plastyczno-techniczne, konkursy, zabawy klockami lego i coś wyjątkowego – warsztaty z haftowania. W zabytkowych, tajemniczych murach Muzeum Miejskiego będzie można usłyszeć opowieści mrożące krew z Białą Damą, upiorami i strzygami w tle, dowiedzieć się dlaczego karbidka świeci, czy podczas spotkania w Galerii „Po Schodach” rozstrzygnąć wątpliwość „Sztuka- nie sztuka”.

Kompletną informację na temat programu ferii znajdziecie pod linkiem.

Zima 2023

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również