Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Film pojedzie do Los Angeles

  • Dodano: 2014-05-23 10:00
W tegorocznej edycji konkursu filmowego 48 Hour Film Project , którego jury przewodniczył twórca filmowy tej miary, jak Lech Majewski, pierwszą nagrodę zdobył obraz „Ostatni strzał”.
 
Jednym z jego głównych twórców – autorem scenariusza oraz kierownikiem produkcji - jest siemianowiczanin Piotr Wojtyczka.
 
Formuła konkursu wymaga nakręcenia filmu w ciągu zaledwie 48 godzin oraz nakłada na realizatorów konieczność spełnienia kilku warunków. W tym roku bohaterem filmu miała być gwiazda filmowa Cecyl lub Cecylia Gwint, rekwizytem jabłko, a tekstem użytym w filmie ”Twój garnitur jest dobrze do Ciebie dopasowany.” W każdym z filmów obowiązkowo powinien był również pojawić się element miasta Katowice. Piotr Wojtyczka wraz z reżyserem filmu, Marcinem Gołąbem, poradzili sobie ze wszystkim koncertowo. Jak mogło być inaczej, skoro ten zgrany od lat filmowy duet pozyskał do współpracy zespół Oberschlesien. Muzycy wprawdzie nie zagrali na instrumentach, ale pokazali taki aktorski talent, że jeden z nich – Jacek Krok został uznany najlepszym aktorem festiwalu.
 
Teraz film „Ostatni strzał” – bo taki jest tytuł zwycięskiego obrazu – czeka prezentacja w Los Angeles w 2015 roku.
 
To nie pierwszy konkurs filmowy, w którym Piotr razem z Marcinem brali udział. Jednym z poprzednich był konkurs„Obiektywnie Śląskie”, który także zakończył się dla nich sukcesem.
 
„ Nasza przygoda z filmem trwa już około 20 lat. – mówi Piotr Wojtyczka – dopiero jednak niedawno postanowiliśmy pokazać efekty naszej pracy i cieszę się, że zyskuje tak pozytywną ocenę. Chciałbym mocno podkreślić, że za naszym ostatnim sukcesem stoją także życzliwi nam ludzie – znajomi, którzy przygotowywali plan filmowy oraz Pizzeria Plus z Michałkowic, która całą naszą ekipę smacznie żywiła”.
 
A oto link, pod którym można zobaczyć „Ostatni strzał”
 
https://www.youtube.com/watch?v=I98OS8S7zoI#t=11

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.