Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Finisaż wystawy Jana Jończyka w Muzeum

  • Dodano: 2016-06-08 07:45, aktualizacja: 2016-06-07 13:02
W miniony piątek miało miejsce uroczyste zakończenie wystawy malarstwa (finisaż) Jana Jończyka; jej otwarcie nastąpiło w trakcie Europejskiej „Nocy Muzeów” w dniu 14 maja br., spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem przez licznie zgromadzoną publiczność. W czasie jej trwania – od maja do czerwca, niemal wszyscy zwiedzający podkreślali wyjątkowe walory artystyczne. Przypomnijmy, że Jan Jończyk odbywał studia na krakowskiej ASP u najlepszych tzw. kolorystów krakowskich, uzyskując dyplom równo 50 lat temu.
 
 
Obecny na finisażu Prezydent Miasta Rafał Piech złożył na ręce Artysty serdeczne podziękowania za to ważne dla nas wszystkich wydarzenie artystyczne, wyrażając uznanie dla bogactwa pomysłów twórczych, kolorystyki i siły wyrazu zawartych w eksponowanych pracach.
 
Jan Jończyk przez wiele lat był mieszkańcem Siemianowic Śląskich, aktywnie uczestnicząc życiu kulturalnym, inicjując też wiele znaczących przedsięwzięć artystycznych. Dzięki jego staraniom mogli razem tworzyć na wspólnych plenerach artyści ze środowisk miast Zawiercia i Siemianowic Śląskich.
 
Mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie będziemy mogli prezentować w naszym Muzeum nowe prace artysty, którego twórczą aktywność można zwieńczyć sentencją Pabla Picassa: Gdy przychodzi natchnienie, zastaje mnie przy pracy…

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.