Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Gotówka czy pieniądz wirtualny?". Debata w ZSOiZ Siemianowice Śląskie

  • Dodano: 2023-03-28 06:30, aktualizacja: 2023-03-27 19:03

Branżowa Szkoła I-go stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II w ZSOiZ przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Złote Szkoły" Narodowy Bank Polski.

Debata w ramach programu edukacyjnego

Głównym celem projektu jest poznanie Banku Centralnego i przygotowanie młodzieży do bezpiecznego, swobodnego poruszania się w świecie finansów. Jednym z zadań projektowych było przygotowanie i przeprowadzenie debaty, na którą zostały zaproszone w roli ekspertów: Pani Beata Gałecka Wiceprezydent Siemianowic Śląskich absolwentka Master in Business Administration oraz Pani Sylwia Dylus –Dyrektor Szkoły.

Debata dotyczyła bardzo aktualnego obecnie tematu – czy pieniądz wirtualny może zastąpić płatności gotówkowe? Uczestnicy drużyny z projektu „Złote Szkoły” przygotowali się sumiennie i rzetelnie do debaty. W ciekawy sposób przedstawili swoje stanowisko, dzieląc się doświadczeniami związanymi z różnymi rodzajami płatności i obrotu gotówką. Dzięki umiejętności krytycznego myślenia uczniowie w swojej argumentacji odnosili się do ważnych współczesnych zagadnień obecnych w świecie finansów – kwestii płatności i korzystania z szeroko pojętej technologii, wycofania gotówki na rzecz kart płatniczych, płatności BLIK, płatności zbliżeniowych, a nawet kwestii chipów podskórnych i płatności ręką.

Podczas konkursowych zmagań uczniowie nie tylko pogłębili swoją wiedzę z zakresu finansów i znaczenia pieniądza w codziennym życiu, ale także rozwinęli swoje kompetencje społeczne, językowe i w duchu zdrowej rywalizacji wykazali się sumiennością i zaangażowanie.

Opiekunkami projektu są panie Paulina Trepka i Katarzyna Ogłodek, które czuwają nad realizacją kolejnych zadań projektowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również