Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Groził śmiercią sąsiadom. Okazało się, że jest nieobliczalny

  • Dodano: 2021-10-22 06:15, aktualizacja: 2021-10-22 05:51

52-letni mężczyzna poniesie wkrótce odpowiedzialność karną za kierowanie gróźb karalnych wobec swoich sąsiadów.

Pokrzywdzeni obawiali się realizacji tych gróźb, ponieważ 52-latek nadużywa notorycznie alkoholu, a dodatkowo ze względu na stan zdrowotny może być nieobliczalny w swoich zachowaniach. Interweniujący policjanci z patrolówki zatrzymali go. Był on w stosunku do nich również agresywny. W kajdankach został wyprowadzony do radiowozu i zawieziony do policyjnego aresztu.

Zatrzymanie

Wyzwiska ze strony 52-latka w stosunku do jego sąsiadów można było powiedzieć były już codziennością. Mężczyzna nadużywa alkoholu, co powoduje, że jest zaczepliwy i arogancki. Takie zachowania starali się jednak ignorować. Jednakże od paru dni sąsiad stał się natarczywy i do tego groził im, że ich zabije. Ich strach potęgowało to, że ma on problemy zdrowotne, które sprawiają, że jego zachowanie może być nieobliczalne. Wystraszeni, zadzwonili o pomoc do policjantów. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, w mieszkaniu zastali nietrzeźwego 52-latka, który był razem ze swoją pijaną konkubiną. Mężczyzna był agresywny także wobec policjantów. W kajdankach opuścił mieszkanie i trafił do policyjnego aresztu pod zarzutem kierowanych wobec sąsiadów gróźb karalnych. Gdy wytrzeźwiał, śledczy przedstawili mu zarzuty. Został doprowadzony do prokuratury. Tam prokurator postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za kierowanie gróźb karalnych grozi nawet 2 lata więzienia.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Morfeusz

    Hehe wystraszyli się dziadzi z ręką w gipsie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.