Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jubileusz 100-lecia urodzin pani Magdaleny Świerczek z Siemianowic Śląskich

  • Dodano: 2023-05-09 07:00, aktualizacja: 2023-05-08 21:45

Taka uroczystość nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak pięknego jubileuszu. Tego niesamowitego i wspaniałego daru doświadczyła mieszkanka Siemianowic Śląskich Magdalena Świerczek, która w sobotę, 6 maja 2023 r., obchodziła swoje 100. urodziny.

Z tej też okazji dostojną Jubilatkę odwiedziła II Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich Beata Gałecka, w towarzystwie Magdaleny Mietły, Kierownik siemianowickiego Urzędu Stanu Cywilnego. Prezydent Gałecka w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta złożyła najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyła list gratulacyjny, kwiaty, oraz torbę z upominkami od miasta. Pani Kierownik USC przekazała również Pani Magdalenie najserdeczniejsze życzenia i gratulacje od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w formie okolicznościowego listu.

Życie szanownej Jubilatki

Pomimo swego wieku Jubilatka wciąż cieszy się dobrym zdrowiem i doskonałą pamięcią. Stara się być samowystarczalna, choć korzysta także z pomocy rodziny i życzliwych osób. Choć sama nie doczekała się potomstwa, to w czasie tego przemiłego i wyjątkowego spotkania towarzyszyła jej liczna rodzina: młodsze rodzeństwo – siostra (98 lat) i brat (93 lata), dwie siostrzenice oraz bratanek wraz z żoną. Z całej piątki rodzeństwa Pani Magdaleny nie żyje tylko najstarszy brat Józef (w czasie wojny pływał na ORP „Błyskawica”, a następnie przez Szwecję dostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie osiadł na wyspie Wight), a jeszcze jedna młodsza (aktualnie 95 lat) siostra mieszka na stałe w Niemczech.

Uroczyste świętowanie, przy pysznej kawie i cieście, upłynęło wśród wzruszeń, wywołanych wspomnieniami przy oglądaniu rodzinnego drzewa genealogicznego, które z wielką pieczołowitością przygotował Pan Jerzy, najmłodszy z rodzeństwa, czy rodzinnego sztambucha. Dało się odczuć przyjazną atmosferę, miłość, szczęście, wzajemny szacunek i troskę o panią Magdalenę ze strony najbliższych.

Jubilatka, już tradycyjnie, dokonała pamiątkowego wpisu do kroniki Urzędu Stanu Cywilnego, a na koniec wizyty wielkim wzruszeniem dziękowała za życzenia i odwiedziny.

Jubileusz 100-lecia urodzin pani Magdaleny Świerczek z Siemianowic Śląskich / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również