Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejne efekty akcji "Czyste Miasto"!

  • Dodano: 2015-06-08 08:45, aktualizacja: 2015-06-08 09:00

Inicjatywa prezydenta Rafała Piecha przynosi pierwsze efekty, jak ten dotyczący zgłoszenia na Straż Miejską o wysypywaniu przez przedstawicieli pewnej firmy odpadów w rejonie garaży N-O przy Alei Młodych. Dzięki temu na miejscu mogli szybko zjawić się strażnicy i od razu zainterweniować.


Widocznie ciągle nie brakuje wśród nas takich, dla których utrzymywanie i wspólne troszczenie się o nasze otoczenie to jedynie pusty frazes. Przykładem jest przedstawiciel jednej z firm, który nie bacząc ani na obowiązujące przepisy ani na po prostu dobre wychowanie postanowił zrzucić odpady między garażami na osiedlu Młodych, a terenami Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


Na szczęście to wydarzenie stanowi także inny – bardzo pozytywny przykład. Ów proceder zauważył jeden z mieszkańców. Poinformował Straż Miejską, spisał numery rejestracyjne samochodu oraz dane firmy. To pozwoliło szybko ustalić właściciela firmy.


- Nałożono mandat w wysokości 500 zł i zobligowano właściciela firmy do usunięcia tych odpadów, co zrobił bez żadnej zwłoki. Warto nadmienić, że niedawno dokładnie ten teren sprzątała brygada wynajęta przez Urząd Miasta – mówi Adam Adamski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Siemianowicach Śl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.