Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejny rekord WOŚP w Siemianowicach

  • Dodano: 2020-01-13 15:45

128 tys.848 zł oraz trochę kosztowności – to  efekt tegorocznej szczodrości siemianowiczan i zaangażowania tutejszych wolontariuszy w XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oznacza to, że po raz kolejny w mieście poprawiony  został ubiegłoroczny wynik- w 2019 roku uzbieraliśmy bowiem 110 tys.zł.

Najstarszy siemianowicki sztab, zlokalizowany w MERITUM skupiał w swoich szeregach, oprócz wolontariuszy swojej szkoły, także podopiecznych zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Zespołu Szkół Sportowych. Jak relacjonował wydarzenie na swoim Facebooku, puszki wypełniały się nie tylko w niedzielę 12 stycznia. W każdej ze szkół odbyły się kiermasze, w SP 11 turniej gier komputerowych, zaś w SP 16 turniej gier planszowych. Wspólnie udało się zebrać  444 98,04 zł oraz garść kosztowności.

Także w Matei, tradycyjnie już zanim jej uczniowie ruszyli na ulice z puszkami WOŚP, odbyła się poprzedzająca wielkie granie, aukcja. W jej wyniku oraz z niedzielnego kwestowania Mateja dorzuciła Jurkowi Owsiakowi 66 tys. 900 zł . Tymczasem sztab w Szkole Podstawowej nr 13, wspierający rok rocznie WOŚP wspólnie z Siemianowickim Centrum Kultury, uzyskał tym razem kwotę 17 tys.450 zł.

Reasumując, po raz kolejny siemianowiczanie pokazali serce, po raz kolejny – rozpędzone przez lata udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy- zabiło ono jeszcze mocniej – tym razem, aby zakupić sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
źródło: UM Siemianowice Śląskie (autor: Ewa Roch-Wyrzykowska)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.