Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Komunikat Szpitala Miejskiego ws. działania oddziałów

  • Dodano: 2021-11-15 07:00, aktualizacja: 2021-11-18 07:12

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w obszarze ponownego adaptowania w Polsce oddziałów szpitalnych na potrzeby leczenie Covid-19, miasto przekazuje komunikat Zarządu Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

Odwiedziny

Odwiedziny są dopuszczalne w wyjątkowych przypadkach uregulowanych w Zarządzeniu Zarządu Szpitala. Dotyczą wyłącznie osób obłożnie chorych, w stanie zagrożenia życia, po wcześniejszym uzyskaniu zgody i telefonicznym uzgodnieniu terminu, są ograniczone do 1 osoby odwiedzającej i ograniczone czasowo do 30 minut. Odwiedziny są całkowicie wstrzymane w Oddziałach leczących pacjentów zakażonych Covid-19.

Punkt wymazowy wykonuje wymazy antygenowe i genetyczne na zlecenie uprawnionych lekarzy oraz komercyjnie 
Czynny codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00.

Rejestracja telefoniczna: Istnieje możliwość przyjazdu w godzinach pracy punktu wymazowego bez zapisu telefonicznego lub zapisania się na określoną godzinę pod numerem telefonu: 32 228-30-30 wew. 312 i 234.

Wszyscy pacjenci przyjmowani do Szpitala mają wykonywane: TRIAGE (ankieta epidemiologiczna) oraz wymazy antygenowe bez względu na odbyte wcześniej szczepienia czy przechorowanie Covid-19. Poddanie się postępowaniu warunkuje przyjęcie do Szpitala.

Praca oddziałów

Oddziały: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Ginekologii i Położnictwa, Rehabilitacji Narządu Ruchu udzielają świadczeń na dotychczasowych zasadach

Oddziały: Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii oraz Intensywnej Terapii zostały przekształcone w jednostki leczące wyłącznie pacjentów zakażonych Covid-19.

Przychodnia Przyszpitalna oraz Szkoła Rodzenia funkcjonują normalnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Porody rodzinne są możliwe przy zachowaniu i dostosowaniu się osób towarzyszących do obowiązujących w Szpitalu procedur.

Uwaga: Na każdy oddział pacjenci są przyjmowani po przeprowadzeniu szybkiego testu na obecność wirusa Sars-Cov2. Badaniu podlegają:

  • osoby zaszczepione
  • osoby niezaszczepione
  • ozdrowieńcy

Komentarze (2)    dodaj »

  • Morfeusz

    Szpital nr 2-Porażka !!!!

  • Morfeusz

    Szpital nr 2

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również