Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Komunikat Szpitala Miejskiego ws. działania oddziałów

  • Dodano: 2021-11-15 07:00, aktualizacja: 2021-11-18 07:12

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w obszarze ponownego adaptowania w Polsce oddziałów szpitalnych na potrzeby leczenie Covid-19, miasto przekazuje komunikat Zarządu Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

Odwiedziny

Odwiedziny są dopuszczalne w wyjątkowych przypadkach uregulowanych w Zarządzeniu Zarządu Szpitala. Dotyczą wyłącznie osób obłożnie chorych, w stanie zagrożenia życia, po wcześniejszym uzyskaniu zgody i telefonicznym uzgodnieniu terminu, są ograniczone do 1 osoby odwiedzającej i ograniczone czasowo do 30 minut. Odwiedziny są całkowicie wstrzymane w Oddziałach leczących pacjentów zakażonych Covid-19.

Punkt wymazowy wykonuje wymazy antygenowe i genetyczne na zlecenie uprawnionych lekarzy oraz komercyjnie 
Czynny codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00.

Rejestracja telefoniczna: Istnieje możliwość przyjazdu w godzinach pracy punktu wymazowego bez zapisu telefonicznego lub zapisania się na określoną godzinę pod numerem telefonu: 32 228-30-30 wew. 312 i 234.

Wszyscy pacjenci przyjmowani do Szpitala mają wykonywane: TRIAGE (ankieta epidemiologiczna) oraz wymazy antygenowe bez względu na odbyte wcześniej szczepienia czy przechorowanie Covid-19. Poddanie się postępowaniu warunkuje przyjęcie do Szpitala.

Praca oddziałów

Oddziały: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Ginekologii i Położnictwa, Rehabilitacji Narządu Ruchu udzielają świadczeń na dotychczasowych zasadach

Oddziały: Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii oraz Intensywnej Terapii zostały przekształcone w jednostki leczące wyłącznie pacjentów zakażonych Covid-19.

Przychodnia Przyszpitalna oraz Szkoła Rodzenia funkcjonują normalnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Porody rodzinne są możliwe przy zachowaniu i dostosowaniu się osób towarzyszących do obowiązujących w Szpitalu procedur.

Uwaga: Na każdy oddział pacjenci są przyjmowani po przeprowadzeniu szybkiego testu na obecność wirusa Sars-Cov2. Badaniu podlegają:

  • osoby zaszczepione
  • osoby niezaszczepione
  • ozdrowieńcy

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Morfeusz

    Szpital nr 2-Porażka !!!!

  • Morfeusz

    Szpital nr 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.