Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Koniec karnawału w SCK Bytków. Zobacz podsumowanie

  • Dodano: 2023-02-24 07:00, aktualizacja: 2023-02-23 22:09

Końcówka Karnawału 2023 w SCK Bytków przebiegała bardzo intensywnie. W Tłusty Czwartek 16 lutego i w same ostatki 21 lutego czyli tradycyjnego „Śledzia” odbywały się Babskie Combry, czyli zabawa w stylu biesiady gdzie wstęp miały tylko kobiety.

Koniec z przytupem

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych Mirek Jędrowski ze swoim zespołem przygotował mnóstwo atrakcji dla pań, które postanowiły zabawić się tylko w swoim towarzystwie. Motywem przewodnim tegorocznych Combrów było hasło „Jak na Dzikim Zachodzie”. Panie poprzebierane w Indianki lub Cowboy Girl bawiły się świetnie: tańcząc, śpiewając i współzawodnicząc ze sobą w różnych konkursach. Po programie kabaretowo-biesiadnym był czas na wspólne tańce i swobodną rozmowę. Północ z 21 na 22 lutego wyznaczyła koniec karnawałowych szaleństw i przyniosła, zgodnie z tradycją, czas zadumy i refleksji czyli wkroczył Wielki Post.

W Karnawale odbywały się również Dyskoteki 40-latków, cieszące się taką popularnością, że bilety rozchodził się w kilka minut po ogłoszonej sprzedaży. Ostatnia z nich, w ostatnią sobotę 18 lutego trwała niemalże do 5.00, ostatnie pary schodziły z parkietu o świcie.

Najbliższa okazja do tańca w SCK Bytków będzie dopiero po świętach Wielkanocnych czyli 22 kwietnia. Na tę sobotę zaplanowaliśmy wiosenną – Dyskotekę 40-latków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również