Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Konkurs "Moja pracownia marzeń z RODZICEDZIECI.PL" zaskakuje każdego dnia!

  • Dodano: 2018-12-13 14:15

„Moja pracownia marzeń z RODZICEDZIECI.PL” to konkurs skierowany do siemianowickich szkół podstawowych. Zgłoszenia i rejestracje szkół zaczęły się 1.10.2018 r. i trwały do dnia 10.10.2018 r. Od tego dnia zaczęło się wielkie głosowanie, które potrwa już tylko do 31.12.2018 r. Wyniki zostaną ogłoszone już niebawem, ponieważ do 10.01.2019 r.

Aż 9 szkół podstawowych postanowiło wziąć udział w konkursie. Nagrody pieniężne, które można wygrać, zostaną przeznaczone na zakup nowych pomocy dydaktycznych i naukowych. Główną misją jest wsparcie rozwoju dzieci oraz udowodnienie, że nauka może iść w parze z zabawą. Dzieci zasługują na wszystko, co najlepsze.

Podczas trwania konkursu wydarzyło się wiele pięknych rzeczy. Uczniowie, nauczyciele i rodzice pokazali, jak wygląda ich codziennie życie w szkole. Na „tablicy użytkowników”, która mieści się na portalu rodzicedzieci.pl szkoły codziennie dodają nowe wpisy. Możemy przeczytać o warsztatach plastyczno-technicznych, które odbyły się w Szkole Podstawowej Numer 4 i o wolontariuszach ze Szkoły Podstawowej  Numer 16 którzy pomogli bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Bytomiu. O tych, jak i wielu innych wydarzeniach warto przeczytać w serwisie.

Kolejnym zaskoczeniem były prace konkursowe nadesłane przez szkoły. Uczniowie włożyli całe serce, tworząc nie rysunki, lecz prawdziwe dzieła sztuki. Chociaż liczba prac przekraczała limit, organizatorzy postanowili umieścić wszystkie ze względu na wielki potencjał dzieci oraz ich zaangażowanie. To jest coś, co tak naprawdę cieszy najbardziej - chęci uczniów i niezwykłe zdolności, które my - dorośli musimy w nich pielęgnować i doceniać.

Strona rodzicedzieci.pl zaczęła tętnić życiem uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Dzięki temu konkursowi organizatorzy nie tylko mogą pomóc w realizowaniu marzeń dzieci, ale przede wszystkim pokazać, jak wiele ważnych rzeczy dzieje się w szkołach, których czasami (w zabieganym świecie) po prostu nie dostrzegamy.

Zachęcamy wszystkich do zalogowania się na stronie i głosowania na wybraną szkołę oraz ich prace konkursowe. Przypominamy, że akcja trwa do 31.12.2018 roku.

Regulamin oraz zasady akcji znajdują się pod linkiem: https://www.rodzicedzieci.pl/wp-content/uploads/2018/10/regulamin-konkursu-01.10.2018.pdf

Konkurs "Moja pracownia marzeń z RODZICEDZIECI.PL" zaskakuje każdego dnia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również