Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Policjanci, strażacy i ratownicy wodni w akcji

  • Dodano: 2023-06-27 09:45

Rozpoczęły się wakacje, a upalna pogoda skłania do wypoczynku nad wodą. Niestety, w policyjnych statystykach odnotowano już ofiary śmiertelne w wyniku utonięcia.

W Siemianowicach Śląskich omówiono bezpieczny wypoczynek nad wodą

Woda to bardzo niebezpieczny żywioł i dlatego tym bardziej należy stosować się do zasad bezpieczeństwa. Podczas spotkania z milusińskimi z "Gumisiowego Przedszkola" policjanci, strażacy oraz ratownicy wodni dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami po to, aby letni wypoczynek i zabawy były bezpieczne.

To już kolejne spotkanie siemianowickich policjantów w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jak zawsze do współpracy włączyli się także strażacy oraz ratownicy wodni. Przedstawiciele służb propagowali bezpieczne zachowania na akwenach, szczególnie zwracając uwagę na zasady bezpiecznej kąpieli. Przypomnieli, że najmłodsi w żadnym wypadku nie mogą sami wchodzić do wody. Zawsze muszą być pod nadzorem osoby dorosłej. Przećwiczono znajomość numerów alarmowych oraz sposób w jaki przekazać, że doszło do jakiegoś niepokojącego zdarzenia.

Wielką atrakcją dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia wozu strażackiego

Strażacy zademonstrowali także swój sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Ratownik wodny zwrócił uwagę na to, że kąpieli wodnych można zażywać tylko w miejscu strzeżonym przez ratowników i należy się bezwzględnie stosować do wydawanych przez nich poleceń. Policjant w ramach akcji "Mamo! Tato! Tutaj jestem!" powiedział jeszcze milusińskim, co mają zrobić w sytuacji, gdy się zgubią. Zatłoczone miejsca na plaży, czy w miejscowościach wypoczynkowych sprzyjają temu, że w tłumie ludzi może zagubić się nasz podopieczny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również