Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Mamy 5,2 mln złotych

  • Dodano: 2018-02-20 12:15

5,2 mln złotych otrzymają Siemianowice Śląskie w postaci dotacji celowej w ramach "Metropolitalnego Funduszu Solidarności". Pieniądze te wykorzystane zostaną na sfinansowanie budowy łącznika pomiędzy ul. Zwycięstwa a ul. Michałkowicką. Będzie to odcinek drogi liczący 1,4 km. Jednocześnie wykonane zostanie tam odwodnienie, oświetlenie oraz ścieżka rowerowa.

Projekt drogi jest już gotowy. Należy się spodziewać, że przy sprzyjających okolicznościach najdalej w trzecim kwartale bieżącego roku ruszą roboty - mówi Adam Peterek, naczelnik wydziału infrastruktury drogowej.

Jak podaje redakcja Silesia Informacje odcinek łączący obie drogi powiatowe stanie się ważnym uzupełnieniem sieci siemianowickich szlaków komunikacyjnych. Przypomnijmy, że w tym roku w Siemianowicach Śląskich przygotowana zostanie dokumentacja projektowa kilku nowych łączników dróg - od drogi krajowej nr 94 do terenów w rejonie ulicy Bytomskiej, od ulicy Oświęcimskiej do terenów przy ulicy Watoły, od ulicy Jagiełły do ulicy Węglowej oraz od ulicy Konopnickiej do ulicy Stara Katowicka. Część z nich zostanie ukończona do czerwca br, część- do sierpnia br. Oprócz tego planowane są remonty kolejnych kilometrów nawierzchni dróg na ulicach: Jagiełły (wraz z Królowej Jadwigi), Chopina, Konopnickiej, Grunwaldzkiej, Górniczej, Emilii Plater i Obrońców Warszawy.

autor: Ewa Roch-Wyrzykowska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również