Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Mglisty Zagajnik, czyli wakacyjna przygoda siemianowickich harcerzy

  • Dodano: 2023-08-16 11:45

Harcerze i zuchy z 1 Szczepu ZHP im. Obrońców Kopalni „Michał” w Siemianowicach Śląskich nie próżnują w wakacje. Niedawno wrócili z obozu „Mglisty Zagajnik” w Janowie na Jutrze Krakowsko-Częstochowskiej. Tematem przewodnim zarówno u zuchów jak i harcerzy były Elfy. Temat pochłonął wszystkich, niczym mgła pochłania las poranną porą.

Szkoła przetrwania z prawdziwego zdarzenia 

Uczestnicy przez równe dwa tygodnie spędzali czas pod namiotami bez dostępu do prądu, na przykład zuchy, czyli najmłodsi obozowicze, kontakt z rodzicami utrzymywali, pisząc listy. Podczas całego obozu wszyscy uczyli się samodzielności w codziennych czynnościach — myjąc menażki, robiąc pranie ręcznie, gotując i piekąc na ogniu, czy przyszywając guziki, które odpadły nagle z munduru tuż przed apelem.

Nie zabrakło również zabawy 

W trakcie zajęć uczestnicy brali udział w różnego rodzaju grach — terenowych, leśnych, ekonomicznych czy fabularnych. Te ostatnie najczęściej doprowadzały ich do rozwiązań zagadek elfickeigo lasu. Nie zabrakło zajęć z pierwszej pomocy oraz zajęć artystycznych — robienia masek gipsowych, ozdabiania koszulek i wielu innych.

Pod koniec każdego dnia wszyscy za siadali do wspólnego świeczkowiska, by pożegnać dzień przy dźwiękach gitary.

Mglisty Zagajnik, czyli wakacyjna przygoda siemianowickich harcerzy / fot. UM Siemianowice Śląskie


Źródło: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również