Wiadomości z Siemianowic Śląskich

MOPS poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

  • Dodano: 2023-10-16 12:45

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich poszukuje kandydatów do pełnienia roli rodziców zastępczych, ponieważ wiele doświadczonych przez los dzieci czeka na swój wymarzony i bezpieczny dom.

MOPS poszukuje kandydatów do pełnienia roli rodziców zastępczych

Do pełnego i harmonijnego rozwoju swojej osobowości dziecko potrzebuje odpowiedniego środowiska rodzinnego, atmosfery szczęścia, miłości i akceptacji. Niestety wiele dzieci, z różnych powodów pozbawionych jest tych podstawowych wartości, dlatego poszukujemy ludzi o wielkim sercu, którzy zaopiekują się osamotnionym dzieckiem i podzielą się z nim swoją miłością.

- Rodzice zastępczy to osoby, które decydują się zaopiekować i wychować dziecko, którego nie są biologicznymi rodzicami. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może zostać powierzone małżonkom, ale i osobom niepozostającym w związku małżeńskim. Rodzice zastępczy mogą być bezdzietni lub mieć własne dzieci. Mogą być spokrewnieni z przyjmowanym do domu dzieckiem albo być dla niego obcy. Ponadto, aby zostać rodzicem zastępczym niezawodowym, nie trzeba rezygnować z pracy. O tych i wielu innych kwestiach związanych z rodzicielstwem zastępczym można dowiedzieć się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich, gdzie przybliżone zostaną Państwu procedury związane z założeniem rodziny zastępczej oraz jej funkcjonowaniem - czytamy na stronie UM Siemianowice Śląskie. 

Wszystkich zainteresowanych tą formą pomocy potrzebującym dzieciom zachęcamy do kontaktu bezpośrednio w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej – Siemianowice Śląskie ul. Szkolna 17 pokój nr 38 lub telefonicznie pod nr 32 765 62 38.

MOPS poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również