Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Na dwóch kółkach po zdrowie dla Antosia Radło

  • Dodano: 2021-05-19 06:30, aktualizacja: 2021-05-18 22:11

Już wkrótce, bo 28 maja bieżącego roku, Tomasz Dzierga, siemianowicki policjant, społecznik i pasjonat sportu, rozpocznie wyjątkową wyprawę rowerową z Siemianowic Śląskich do Madrytu.

Jej głównym celem jest pomoc rodzicom dwuletniego Antosia Radło, który potrzebuje ogromnych środków finansowych na codzienną rehabilitację ruchową po porażeniu mózgowym i innych chorobach neurologicznych. 

Pan Tomasz wielokrotnie już angażował się jako policjant lub sportowiec w akcje charytatywne dla potrzebujących, ale nieznanych mu osób. Antoś i jego rodzice, to pierwsza, znana mu osobiście rodzina, którą chce wesprzeć finansowo. Pierwotnie miała to być kwota pozyskana od sponsorów, którzy gotowi byliby zapłacić 1 zł za promocję od jednego kilometra przejechanego dla Antosia, czyli łącznie ok. 3600 złotych. Jednak po ogłoszeniu akcji zbiórki pieniędzy dla Antosia, w której formą podziękowania będzie możliwość śledzenia 22-dniowej relacji z wyprawy rowerowej publikowanej codziennie na portalu Facebook, kwota wsparcia dla rodziców zaczęła szybko rosnąć i nadal rośnie. Tomasz Dzierga jest zachwycony i onieśmielony skalą spontanicznego wsparcia dla chłopczyka:

– Zaczęło się od kilku lokalnych firm, do których dołączyli koledzy z siemianowickiej komendy Policji, potem z komendy wojewódzkiej, dalej z gliwickiego oddziału ruchu drogowego, gdzie pracuje ojciec Antosia, a wszystko wskazuje na to, że widzimy dopiero początek, bo codziennie otrzymuję telefony od organizacji pozarządowych z Siemianowic Śląskich i nie tylko, że chcą wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Antosia i promować wyprawę. - dodaje też, że niezwykle ważny będzie dzień rozpoczęcia wyprawy, na którym będzie obecny jego podopieczny

Rowerzysta organizuje z rodzicami, przedstawicielami Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich i darczyńcami uroczysty start w piątkowy poranek. W jego trakcie będzie można przybić piątkę z podróżnikiem i Antosiem, poznać się z jego rodzicami, zobaczyć z bliska wóz bojowy z fabryki ROSOMAKA oraz najnowszy strażacki wóz bojowy zakupiony m.in. ze środków budżetowych miasta i zmierzyć się ze swoją odwagą wysuwając się z zawodowym strażakiem nowoczesną drabiną. Dla odważnych, nawet na wysokość 40 metrów, czyli ok 14-15 piętra!

To wszystko czeka na mieszkańców miasta na linii startu w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Wróbla 3 w piątek 28 maja od godz. 9.00. O godzinie 9.30 odwiedzą nas regionalni dziennikarze na krótkim briefingu prasowym, a godzinie 10.00 rowerzysta ruszy do Madrytu.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również