Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nadal atrakcyjne bonifikaty na wykup mieszkania

  • Dodano: 2020-01-03 11:00

Na ostatniej w 2019 r, grudniowej, sesji Rady Miasta Siemianowic Śląskich, radni przegłosowali projekt uchwały przygotowany przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami określający warunki udzielenia bonifikaty i wysokości stawek procentowych przy sprzedaży lokali mieszkalnych w budynkach należących do miasta. W informacji tej, opublikowanej w Głosie Miasta, siemianowickiej gazety samorządowej wkradł się błąd. Otóż o 85-procentową bonifikatę mogą się starać najemcy lokali w budynkach wybudowanych po 31 grudnia 1950 r., zaś o 90-procentową, ci którzy wynajmują lokal w budynkach wybudowanym przed 31 grudnia 1950 r.

Dotyczy to tych osób, które złożą wniosek o wykup lokalu mieszkalnego do 31 grudnia 2020 r. - mówi Mariusz Sobeczko, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie.

Dla tych, którzy złożą wnioski po tym terminie, bonifikata będzie wynosiła 45 oraz 42,5 procenta w zależności od roku budowy nieruchomości – dodaje.

Zapisy nowej uchwały w kontekście bonifikat, stanowią dodatkową zachętę do nabycia na własność najmowanego lokalu mieszkalnego.

Nastąpiła także zmiana sposobu rozliczania umorzeń z dotychczasowego, czyli z braku możliwości korzystania z bonifikaty przez najemców którzy korzystali z umorzeń czynszowych przez ostatni rok od złożenia wniosku wykupu mieszkania, na sposób który umożliwi zakup mieszkania z bonifikatą dla najemców którzy korzystali z umorzeń przez ostatnie pięć lat od wywieszenia wykazu, w którym przeznacza się mieszkanie do zbycia, przy jednoczesnym zmniejszeniu przyznanej bonifikaty o kwotę umorzeń przyznanych przez ostatnie pięć lat. Pozwoli to na rozszerzenie kręgu osób mogących skorzystać z bonifikaty przy zakupie mieszkania.

autor: RJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również