Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Niezawodni wolontariusze z COGITO

  • Dodano: 2022-01-04 06:30, aktualizacja: 2022-01-03 18:37

Uczniowie ZS COGITO już od wielu lat chętnie uczestniczą w różnych działaniach na rzecz ludzi potrzebujących.

W tym roku Wigilia była szczególna, po raz kolejny odbywała się w czasie pandemii, samotni poczują bliskość drugiego człowieka poprzez kolację wigilijną, którą dostarczono pod drzwi zgłoszonych osób.

Bezinteresowna pomoc

Klub Wolontariuszy z ZS Cogito w dniach 17 do 24 grudnia 20201 współorganizował po raz VII wraz z Fundacją "Wolne Miejsce" największą w regionie Wigilię dla osób samotnych. W tym czasie, gdy większość z nas była zajęta ostatnimi porządkami i zakupami, gdy zasiadaliśmy z rodzinami przy świątecznych stołach 60-ciu wolontariuszy z Cogito wraz z opiekunami Izabelą Duras oraz Heleną Kruszecką  przygotowywało wieczerzę wigilijną. Należy podkreślić,  że imprezy te zawsze organizowane są dokładnie w czasie świąt, a więc często młodzież dobrowolnie rezygnuje z możliwości spędzenia czasu z najbliższą rodziną, by bezinteresownie pomóc potrzebującym. Wolontariuszy wsparł w przygotowaniach finalista „MasterChefa” sezonu 6 z 2017r Damian Sobek.

 Bez wspólnej pracy wielu wolontariuszy, bez ich trudu, i poświęconego czasu, nie udałoby się przygotować tak ogromnego przedsięwzięcia. To doświadczenie zbliża nas do siebie nawzajem oraz pozwala doświadczyć bliskości z drugim człowiekiem

Niezawodni wolontariusze z COGITO / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również