Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nowe rozdanie w sejmiku

  • Dodano: 2014-12-02 10:30
Sejmik nowej kadencji rozpoczął pracę. W ławach Sali Sejmu Śląskiego zasiadło 45 radnych.
 
Wybrano przewodniczącego sejmiku. Został nim Grzegorz Wolnik z Platformy Obywatelskiej. Jego zastępcami zostali: Bożena Borys-Szopa (Prawo i Sprawiedliwość), Henryk Mercik (Ruch Autonomii Śląska) i Stanisław Gmitruk (Polskie Stronnictwo Ludowe).
 
„Przed nami cztery lata ciężkiej pracy. Zamierzam być przewodniczącym sejmiku, a nie samej koalicji i oferuję współdziałanie dla dobra województwa. Rola sejmiku jest niezwykle ważna, a ja traktuję ten wybór jako osobisty sukces, ale i zobowiązanie” – stwierdził Grzegorz Wolnik.
 
Nowym Marszałkiem Województwa Śląskiego został dotychczasowy poseł na Sejm RP, Wojciech Saługa (PO), który otrzymał poparcie 25 radnych w głosowaniu tajnym. Jak sam podkreśla, nowy zarząd ma kontynuować dzieło poprzedniego.
 
„Zobowiązuję się do szerokiej współpracy, jest wiele rzeczy do zrobienia i wielu z nich powinniśmy się podjąć wspólnie. Naszym priorytetem jest poprawa komfortu życia mieszkańców, na którą składają się i wielkie projekty i małe rzeczy. Mamy dużą pulę unijnych środków do wydania i mam nadzieję, że ponownie będziemy liderem w ich skutecznym wykorzystywaniu” – podkreślił Saługa.
 
Nowy skład zarządu to efekt porozumienia w ramach koalicji rządzącej, liczącej 25 mandatów. Współtworzą je radni PO (17 mandatów), PSL (5) oraz SLD (3). W opozycji znalazł się PiS (16 mandatów) oraz RAŚ (4)
 
W skład zarządu weszło dwóch wicemarszałków- Aleksandra Skowronek (PO) i Stanisław Dąbrowa (PSL) oraz dwóch członków Zarządu- Gabriela Lenartowicz (PO) i Kazimierz Karolczak (SLD).

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.