Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Obchody 11 listopada w Siemianowicach Śląskich. Razem śpiewali Hymn Polski

  • Dodano: 2022-11-14 06:30, aktualizacja: 2022-11-13 13:29

W piątek, 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918, kiedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się na nowo państwem suwerennym.

Przebieg obchodów 11 listopada

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Siemianowicach Śląskich rozpoczęły się w tym roku w kościele pw. Św. Antoniego z Padwy uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, koncelebrowaną przez Księdza Dziekana oraz proboszczów siemianowickich parafii. We mszy uczestniczyli: prezydent miasta Rafał Piech, II zastępca prezydenta miasta Marta Suchanek-Bijak, sekretarz miasta Adam Skowronek, wiceprzewodniczący rady miasta Grzegorz Mól i Barbara Patyk-Płuciennik, radni, przedstawiciele agend urzędu miasta, służb miejskich, szkół, organizacji i stowarzyszeń.

Po mszy świętej, zgodnie z tradycją, mieszkańcy miasta udali się na plac Skargi, pod Pomnik Czynu Niepodległościowego, by złożyć bukiety kwiatów i uczcić pamięć poległych w walce o wolność i niepodległość naszego kraju.

Na zakończenie uroczystości, w samo południe, wszyscy jej uczestnicy przy akompaniamencie orkiestry, odśpiewali wspólnie hymn Rzeczypospolitej Polskiej – Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również