Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Obchody 11 listopada w Siemianowicach Śląskich. Razem śpiewali Hymn Polski

  • Dodano: 2022-11-14 06:30, aktualizacja: 2022-11-13 13:29

W piątek, 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918, kiedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się na nowo państwem suwerennym.

Przebieg obchodów 11 listopada

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Siemianowicach Śląskich rozpoczęły się w tym roku w kościele pw. Św. Antoniego z Padwy uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, koncelebrowaną przez Księdza Dziekana oraz proboszczów siemianowickich parafii. We mszy uczestniczyli: prezydent miasta Rafał Piech, II zastępca prezydenta miasta Marta Suchanek-Bijak, sekretarz miasta Adam Skowronek, wiceprzewodniczący rady miasta Grzegorz Mól i Barbara Patyk-Płuciennik, radni, przedstawiciele agend urzędu miasta, służb miejskich, szkół, organizacji i stowarzyszeń.

Po mszy świętej, zgodnie z tradycją, mieszkańcy miasta udali się na plac Skargi, pod Pomnik Czynu Niepodległościowego, by złożyć bukiety kwiatów i uczcić pamięć poległych w walce o wolność i niepodległość naszego kraju.

Na zakończenie uroczystości, w samo południe, wszyscy jej uczestnicy przy akompaniamencie orkiestry, odśpiewali wspólnie hymn Rzeczypospolitej Polskiej – Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu".

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również