Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ostatnia wycieczka w ramach "Akcji Lato 2021"

  • Dodano: 2021-08-19 09:30

Letnie wycieczki dla dzieci organizowane przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie Wydział Kultury i Sportu oraz PTTK Koło "SWOBODNI” w Siemianowicach Śląskich od lat cieszą się dużym zainteresowaniem.

Nie inaczej było w tym roku. Niestety dziś (środa 18.08.2021 r.) odbyła się ostatnia w czasie tych wakacji wycieczka w ramach „Akcji Lato 2021”. Tym razem wybraliśmy się do Podzamcza by zwiedzić ruiny zamku Ogrodzieniec oraz wziąć udział w „ Żywej lekcji historii” prowadzonej przez Wiedźmina. Wizytę na zamku rozpoczęliśmy jednak od zwiedzenia sali tortur w oczekiwaniu na lekcję. Niektórzy uczestnicy troszeczkę bali się zwiedzać tą część zamku ale ciekawość zwyciężyła. Po zwiedzeniu sali tortur dzieci doczekały się w końcu spotkania z Wiedźminem. Podczas lekcji dzieci mogły się zapoznać z rycerskim rzemiosłem oraz średniowiecznymi obyczajami. Był także mini turniej walk na miecze oraz pasowanie na rycerza.

Dużą atrakcją dla dzieci okazał się wystrzał z "grzmiącego kija"

Po spotkaniu z Wiedźminem udaliśmy się na dalsze zwiedzanie zamku a następnie przemieściliśmy się do niedalekiego Ogrodzieńca, żeby skorzystać z atrakcji oferowanych przez Kolejowy Park Rozrywki. Dopiero tutaj nastąpił koniec naszej wycieczki. W wycieczce wzięło udział 37 dzieci oraz 4 opiekunów. Tegoroczne wyjazdy był naprawdę bardzo atrakcyjne za co podziękowania należą się Wydziałowi Kultury i Sportu przy Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie. Dziękujemy także wszystkim opiekunom, dzięki którym wszystkie wycieczki udało się sprawnie przeprowadzić a mali uczestnicy mogli się czuć bezpieczni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również