Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Otwarcie żłobka i przedszkoli w Siemianowicach Śląskich - być może już 2 czerwca

  • Dodano: 2020-06-01 10:00

Siemianowice Śląskie przygotowują się do otwarcia żłobka i przedszkoli. We wszystkich tych placówkach cały czas z najwyższą uwagą monitorowana jest sytuacja zarówno pod względem zagrożenia zdrowia, jak i możliwości zapewnienia bezpieczeństwa i właściwych warunków higienicznych.

Zarówno żłobek, jak i przedszkola, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej lub Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, mają już gotowe procedury bezpieczeństwa oraz postępowania na wypadek stwierdzenia, czy tylko podejrzenia o zakażenie. Ich dyrektorzy zostali zobowiązani do ścisłego nadzoru nad przestrzeganiem procedur przez pracowników.

W celu zapewnienia siemianowickim dzieciom możliwie najbezpieczniejszych warunków we wspomnianych placówkach, niejednokrotnie konsultowano się z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Katowicach. W ostatnich dniach uzyskano opinię, że w Siemianowicach Śl. sytuacja jest już stabilna, odnotowuje się wprawdzie przypadki zachorowań na COVID -19, jednak nie stwierdzono ognisk epidemicznych. To znacznie przybliża decyzję o uruchomieniu żłobka i przedszkoli. Jeśli sytuacja nie ulegnie pogorszeniu, planuje się, że nastąpi to 2 czerwca.

Na podstawie rozeznania personelu placówek, szacuje się, że do żłobka zgłoszonych zostanie ok. 30% zapisanych dzieci, zaś do przedszkoli - 20%. W związku z koniecznością dotrzymania rygorów określających, że na jedno dziecko musi przypadać we wspomnianych placówkach 4 m kw. powierzchni, przy jednoczesnym ograniczeniu liczebności grupy do 12 osób, w przedszkolach nie powinno być problemu z zapewnieniem miejsc.

Kwestia uruchomienia zajęć w klasach 1-3 szkół podstawowych rozpatrywana będzie w przyszłym tygodniu. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: UM Siemianowice Śląskie (A. Sobieraj, E. Roch-Wyrzykowska)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również