Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Piąty sezon roweru miejskiego dobiega końca

  • Dodano: 2022-10-10 07:00, aktualizacja: 2022-10-09 20:13

16 października br. zakończy się piąty sezon Siemianowickiego Roweru Miejskiego.

Ostatnie chwile na rowerze

Do tego czasu miłośnicy miejskich jednośladów mogą korzystać ze 120 rowerów dostępnych na 12 samoobsługowych stacjach, rozmieszczonych na terenie całego miasta, w następujących punktach: ul. Grunwaldzka, Plac Alfreda, Centrum I – skrzyżowanie ul. Śląskiej i Jana Pawła II, Park Pszczelnik, Osiedle Młodych, osiedle Bańgów, Bańgów – ul. Krupanka, Centrum II – okolice ul. Mysłowickiej, Tuwim, Węzłowiec – ul. Jagiełły, Michałkowice – ul. Wyzwolenia i Michałkowice – Plac 11 listopada.

W tym roku siemianowickie rowery są zintegrowane ze stacjami w Katowicach, Sosnowcu oraz w Tychach, co oznacza, że jedynie w tych miastach możemy je swobodnie wypożyczać i zwracać.

System SRM umożliwia zwrot roweru przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Należy pamiętać, że za zwrot roweru w innym miejscu, niż jedna ze stacji w strefie użytkowania zapłacimy 180 zł kary. Natomiast za zwrot roweru poza strefą użytkowania 500 zł. Regulamin przewiduje również wysokie kary za kradzież, utratę lub zniszczenie roweru – w zależności od jego rodzaju kara wyniesie od 1900 zł do 7000 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również