Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pierwsza próba siemianowickiej Orkiestry Symfonicznej

  • Dodano: 2021-10-06 07:00, aktualizacja: 2021-10-05 23:07

Z oddolnej inicjatywy mieszkańców Siemianowic Śląskich, zawiązała się w naszym mieście Orkiestra Symfoniczna.

Po przesłuchaniach, które odbyły się 25 września 2021r., do orkiestry zakwalifikowano ponad 30 osób, a to jeszcze nie koniec, ponieważ nowych chętnych nie brakuje. Wiek muzyków jest bardzo zróżnicowany, a instrumenty, na których grają, pozwalają na stworzenie pełnowartościowego zespołu.

Nad wszystkim czuwa Maestro dr Jan Bemben, dyrygent, menadżer i pedagog, który pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Sztuk Muzycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz m.in. jako dyrygent orkiestry w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Cieszy również gorące poparcie jakie orkiestra uzyskała od Prezydenta Rafała Piecha. Pierwsza próba orkiestry odbyła się w ubiegłą sobotę w Zameczku.

Odrestaurowane, piękne wnętrze jak najbardziej wpisuje się w atmosferę sztuki, która emanuje z dzieł muzyki poważnej, acz lekkiej dla ucha i przyjemnej dla serca. Maestro deklaruje, że orkiestra będzie dawać koncerty dla mieszkańców Siemianowic Śląskich i innych miast, promując tym samym nasze miasto.

Muzycy zapraszają na fanpage na Facebooku: Siemianowicka Orkiestra Symfoniczna. Zgłoszenia dla nowych chętnych przyjmowane są mailowo: orkiestra.festiwalowa@gmail.com.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również