Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Piknik zdrowia: bezpłatne badania dla uczestników

  • Dodano: 2023-07-12 08:15, aktualizacja: 2023-07-12 08:46

Grupowa Praktyka Lekarzy Rodzinnych „Familia” oraz Szpital MSWiA w Rzeszowie zaprasza Pacjentów oraz Mieszkańców Siemianowic Śląskich i okolic na Piknik Zdrowia. Piknik organizowany jest w celu promocji nowoczesnych technologii w monitorowaniu stanu zdrowia, oraz rekrutacji Pacjentów do projektu „Telemonitoring Pacjentów z niewydolnością serca”.

Badania dla wszystkich 

Uczestnicy Pikniku będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań (m.in. EKG, oznaczenia BMI, ABI). Podczas wydarzenia do dyspozycji Pacjentów będą lekarz kardiolog, lekarz POZ i pielęgniarka POZ.

Projekt „Telemonitoring Pacjentów z niewydolnością serca”

Osoby, które zakwalifikują się do projektu, zostaną objęte 3-miesięczną kompleksową opieką stacjonarną i telemedyczną. Bezpłatnie na czas udziału w projekcie otrzymają telemedyczny zestaw: wagę i ciśnieniomierz, a przy spełnieniu określonych kryteriów również domowy aparat EKG. Ponadto będą mieć zapewnioną m.in. bezpłatną telekonsultację z kardiologiem, nadzór zespołu kardiologów nad ścieżką zdrowotną w formie telekonsylium, możliwość nielimitowanych telekonsultacji z 24h Centrum Telemedycznym, codzienny nadzór nad wykonywanymi pomiarami wagi i ciśnienia, szybką reakcję na niepokojące symptomy, a przy spełnieniu określonych kryteriów 7-dniowe badanie holter EKG.

Szczytny cel projektu 

Rekrutacje do projektu „Telemonitoring pacjentów z niewydolnością serca” finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia oraz z fundusze norweskie i odbywają się w całej Polsce. Pikniki te mają zwiększyć świadomość pacjentów o chorobie niewydolności serca, pomóc niwelować bariery geograficzne ograniczające dostęp do opieki zdrowotnej.

Termin wydarzenia 

Piknik odbędzie się już dzisiaj, czyli 12 lipca przy ulicy Bańgowskiej 70 w Siemianowicach Śląskich. Od godziny 12, aż do 18, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań zdrowotnych. 

GPLR „Familia” oraz Szpital MSWiA zaprasza na Piknik Zdrowia / fot. UM Siemianowice Śląskie


Źródło: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również