Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy" w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-05-18 06:30, aktualizacja: 2023-05-17 20:30

W ramach 7. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego siemianowiccy policjanci przeprowadzili działania pn. "Bezpieczny Pieszy".

Od wczesnych godzin rannych kontrolowali czy relacje zachodzące pomiędzy kierującymi i pieszymi są prawidłowe. Reagowali na wykroczenia przez nich popełniane, jak również edukowali na temat zagrożeń, które pojawiają się wskutek niestosowania się do przepisów. Zachęcali do tego, aby być widocznym na drodze wręczając odblaskowe zawieszki.

Co zostało zanotowane?

Od godziny 6.00 patrole drogówki bacznie przyglądały się kierującym oraz pieszym, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych lub w miejscach zagrożonych. Od tej godziny właśnie rozpoczęły się działania pn. "Bezpieczny Pieszy", które trwały do godziny 17.00. Działania te znakomicie wpisały się w trwający od poniedziałku (15 maja) Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowany pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Tegoroczna edycja, już 7., ma na celu promowanie poruszania się pieszo, na rowerach czy hulajnolagach oraz korzystania z transportu publicznego. Każda z wybranych form przemieszczenia się jest dobra, pod warunkiem, że są przestrzegane obowiązujące przepisy. I o tym podczas prowadzonych działań przypominali mundurowi. Zwracali uwagę na widoczność pieszego oraz rowerzysty i zachęcali do używania elementów odblaskowych. Takie właśnie odblaskowe zawieszki wręczali zarówno kierowcom, jak i pieszym.

Wynik akcji "Bezpieczny Pieszy" nie były żadnym zaskoczeniem i tak jak w poprzednich- najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez kierujących było przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, a przez pieszych przechodzenie w miejscu niedozwolonym. W sumie zmotoryzowani popełnili 30 wykroczeń, z czego właśnie 29 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy w obrębie przejść dla pieszych. Natomiast pieszych przyłapano 6 razy wyłącznie na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym. Policjanci ukarali mandatami karnymi 25 osób, 10 pouczyli oraz skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również