Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie działań "Cyklista"

  • Dodano: 2021-07-20 07:00, aktualizacja: 2021-07-20 00:01

4 pouczenia dla rowerzystów, którzy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych oraz jeździli po chodniku w miejscach, gdzie była droga rowerowa, 2 mandaty karne dla kierowców za przekroczenie prędkości, 1 mandat karny dla pieszego za przechodzenie w miejscu niedozwolonym to wyniki działań, jakie w piątek prowadziła siemianowicka drogówka.

Na jeździe z promilami zostało przyłapanych 2 rowerzystów, natomiast kierowca wpadł na kierowaniu, pomimo iż obowiązywał go sądowy zakaz.

W piątek na celowniku policjantów z drogówki w dużej mierze byli rowerzyści

A to za sprawą prowadzonych od 9.00 działań pn. "Cyklista". 6 rowerzystów zostało przyłapanych na popełnianych wykroczeniach, którymi były: przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych i jazda z promilami. Mundurowi zwracali również uwagę na to, jak zachowują się inni uczestnicy ruchu drogowego: piesi i kierowcy. Dwóch zmotoryzowanych wpadło na zbyt szybkiej jeździe, a 1 na kierowaniu wbrew sądowemu zakazowi, który obowiązywał go przez 4 lata. 36-latek wkrótce usłyszy zarzut za popełnione przestępstwo, za które grozi mu nawet 5 lat więzienia.  W sobotę w ramach akcji "Trzeźwość" z promilami w organizmie wpadło dwóch kierowców: osobówki i motoroweru oraz 1 rowerzysta.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.