Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie działań "Trzeźwość-Granica"

  • Dodano: 2022-07-18 06:30, aktualizacja: 2022-07-17 20:15

Policjanci z drogówki zakończyli działania "Trzeźwość-Granica", które prowadzone były w sobotni wieczór i trwały do późnych godzin nocnych.

Działania "Trzeźwość - Granica"

Policjanci z ruchu drogowego prowadzą wiele działań, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Odbywają się one cyklicznie i każde działania ukierunkowane są na zwalczanie konkretnych zagrożeń. W sobotni wieczór, policjanci z siemianowickiej drogówki wraz z mundurowymi z sąsiadujących komend rozpoczęli działania "Trzeźwość-Granica", które miały na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego maksymalnej ilości kierujących pojazdami mechanicznymi oraz rowerzystów, będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Ponadto w trakcie działań mundurowi zwracali uwagę na pochodzenie przewożonego ładunku, celem ujawniania przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub służących do jego popełnienia, a także takich których posiadanie jest zabronione przez prawo. Policjanci i tym razem nie zapomnieli o profilaktyce i podczas kontaktu z kierującymi rozdawali jednorazowe alkotesty. Niestety ten wieczór nie dla wszystkich kierujących okazał się bezproblemowy. Siemianowiccy policjanci z wydziału ruchu drogowego, na terenie Chorzowa zatrzymali kierującego, który kierował pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, a także zaistniało uzasadnione podejrzenie, że może być również pod wpływem innego środka odurzającego. Aby mieć pewność co do podejrzeń kierujący trafił do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do dalszego badania. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również