Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie weekendu majowego na siemianowickich drogach

  • Dodano: 2024-05-07 14:30

Okres majowego weekendu już za nami. Od wtorku 30 kwietnia do poniedziałku 6 maja nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po siemianowickich drogach czuwało kilkudziesięciu policjantów. W tym czasie przez drogówkę zostało skontrolowanych 193 pojazdów i wylegitymowanych 210 osób. Dzięki służbie stróżów prawa z dróg zostali wyeliminowani ci, którzy wybrali się na przejażdżkę z promilami w organizmie. Ich uwadze nie umknęli również rowerzyści czy osoby korzystające z hulajnóg elektrycznych.

"Bezpieczny majowy weekend"

Tegoroczny majowy weekend dla niektórych rozpoczął się już 26 kwietnia i zakończył w poniedziałek 6 maja. Policyjne działania "Bezpieczny majowy weekend" zostały wyznaczone na wtorek 30 kwietnia, a ich koniec dobiegł 6 maja. Piękna pogoda zachęcała do zwiedzania i podróżowania oraz do aktywności fizycznej. Dla mundurowych, szczególnie tych z ruchu drogowego, był to czas wytężonej pracy. Na ulice została skierowana większa ilość policyjnych patroli po to, aby nasi mieszkańcy czy osoby odwiedzające bądź przejeżdżające przez nasze miasto, były bezpieczne.

Wylegitymowano 210 osób!

Policjanci z drogówki w ramach działań "Bezpieczny Weekend Majowy" wylegitymowali ogółem 210 osób, z czego 193 było uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi z białymi czapkami skontrolowali 193 pojazdy i ujawnili 97 różnego rodzaju wykroczeń. Za łamanie przepisów prawa nałożyli 67 mandatów karnych, zastosowali 20 pouczeń oraz skierowali 10 wniosków o ukaranie do sądu. Blisko 1400 kierujących zostało poddanych badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. W wyniku tych badań z dalszej jazdy wyeliminowano 7 kierowców. Dwóch z nich usłyszy wkrótce zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to nawet 3 lata więzienia. Z kolei 2 osoby wsiadły za kierownicę nie mając do tego uprawnień, a 1 kierowała pomimo cofniętych uprawnień.

Uwadze policjantów nie umknęli także rowerzyści, motocykliści czy osoby korzystające z hulajnóg elektrycznych. Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy i skierowali 1 wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Na terenie naszego miasta doszło do 7 kolizji, lecz pomimo tego można podsumować, że majowy weekend był bezpieczny na siemianowickich drogach. 

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śl. / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również