Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podszywając się pod znaną markę producenta elektroniki, naraził go na straty

  • Dodano: 2023-06-30 13:30

Siemianowiccy śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili blisko 2600 zarzutów mężczyźnie, który wprowadzał do obrotu akcesoria do telefonów komórkowych, na których widniało logo znanego producenta. Straty, jakie wyrządził, pokrzywdzony wycenił na pół miliona złotych. Za złamanie Ustawy o prawach własności przemysłowej podejrzanemu grozi teraz nawet do 2 lat więzienia.

Podszywał się pod znaną markę producenta elektroniki

Mężczyzna, który prowadził sklep internetowy, został namierzony przez policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak ustalili śledczy, oferował on do sprzedaży silikonowe etui do telefonów komórkowych, na których widniało logo znanego producenta sprzętu elektronicznego oraz kable do ładowarek.

- Pokrzywdzony podmiot złożył wniosek o ściganie sprawcy tego przestępstwa. Wtedy do akcji wkroczyli stróże prawa z Siemianowic, którzy w firmie mężczyzny zabezpieczyli ponad 2500 sztuk etui i ponad 150 sztuk kabli do ładowarek - czytamy na stronie KMP Siemianowice Śląskie. 

Śledczy zwrócili się o oszacowanie strat, jakie w wyniku nielegalnej działalności mężczyzny poniósł producent tych artykułów. Zostały one obliczone na pół miliona złotych. Przedsiębiorca usłyszał łącznie 2592 zarzutów za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym, czym uczynił sobie stałe źródło dochodu. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 2 lat więzienia.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również