Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podziękowania dla siemianowickich wolontariuszy. Co działo się w Sali Posiedzeń?

  • Dodano: 2023-06-13 06:45, aktualizacja: 2023-06-12 20:15

Wczoraj w Dużej Sali Posiedzeń Urzędu Miasta odbyło się bardzo miłe spotkanie. Fundacja Wolne Miejsce wraz z władzami miasta podziękowali wolontariuszom i ich opiekunom z siemianowickich szkół za udział w organizacji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego.

Warto pomagać

W imieniu Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Rafała Piecha podziękowania wręczyła Beata Gałecka – Druga Zastępca Prezydenta Miasta, a w imieniu organizatora – Fundacji Wolne Miejsce, jej prezes Mikołaj Rykowski.

Podziękowania otrzymali reprezentanci Zespołu Szkół „Cogito”, II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Matejki, Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki. Każda ze szkół ma inną historię pomagania, każda inaczej zaczynała, ale łączy je zaangażowanie uczniów-wolontariuszy w akcję niesienia pomocy w święta.

Zespół Szkół Cogito to najliczniejsza grupa wolontariuszy, mocno zaangażowanych w przygotowanie potraw. W tym roku brało udział ok. stu uczniów i uczennic tej szkoły, a największym wyzwaniem w historii współpracy szkoły z fundacją, jak powiedział Damian Królikowski, Dyrektor ZS „Cogito”, było oprawienie 700 kg karpia.

Pozytywne wspomnienia z przygotowań i działań przekazywał również opiekun wolontariuszy z II LO – ks. Krzysztof Horowski, który, podobnie jak Beata Gałecka, uczestniczył również w samym Śniadaniu Wielkanocnym.

Opiekunka wolontariatu Marta Majnusz ze Szkoły Podstawowej nr 3, wspomniała, że zaczynali skromnie od zbiórki słodyczy w szkole dla samotnych, a w przygotowanie ostatniego Metropolitalnego Śniadania zaangażowanych było już trzydzieścioro uczniów z najstarszych klas.

W czasie rozmów i wspomnień okazało się, że dla niektórych z obecnych współpraca z Fundacją Wolne Miejsce – organizatorem wigilii i śniadań wielkanocnych trwa już dziesięć lat.

Wniosek z tego wzruszającego i przesympatycznego spotkania może być tylko jeden – warto pomagać. Cieszymy się, że Siemianowice Śląskie mają taką wspaniałą młodzież oraz nauczycieli, którzy potrafią zaangażować i poprowadzić do dobrych, wartościowych i potrzebnych działań.  - czytamy na stronie UM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również