Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjant z Siemianowic zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  • Dodano: 2022-06-21 07:00, aktualizacja: 2022-06-20 22:01

Niebezpieczny manewr wymuszenia pierwszeństwa na motocykliście spowodował ciąg zdarzeń, dzięki którym zatrzymano nietrzeźwego kierującego.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Sierżant sztabowy Kamil Kwarta z siemianowickiej komendy w niedzielę przed godziną 19:00 jechał motocyklem przez Nowe Chechło. Na skrzyżowaniu ulic Lasowickiej i Leśnej wymusił na nim pierwszeństwo kierujący Audi, który wyjechał przed jego motor. Motocyklista był zmuszony wyhamować i zjechać na przeciwny pas ruchu. Po tym niebezpiecznym manewrze policjant po służbie nie mógł pozostać anonimowy i zatrzymał pojazd do kontroli drogowej. Przedstawił się kierującemu i powiadomił o tej sytuacji dyżurnego tarnogórskiej komendy.

W trakcie oczekiwania na patrol policjant nabrał podejrzenia, że zatrzymany przez niego kierowca może być nietrzeźwy. W związku z tym wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i nie pozwolił mu oddalić się od pojazdu. Sprawca twierdził, że nic nie pił. Przybyły patrol przebadał kierującego Audi. Badanie wykazało promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wtedy 38-latek umundurowanym policjantom przyznał się, że spożył wcześniej trzy piwa. Nieodpowiedzialny kierowca z Zabrza przewoził w samochodzie dodatkowo dwóch pasażerów. Kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również