Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policyjne podsumowanie półmetka wakacji. Straciło życie już 11 osób w wypadkach drogowych

  • Dodano: 2023-07-31 13:30, aktualizacja: 2023-08-01 10:08

Za nami już połowa wakacji. Przez ten czas ślący policjanci nieustannie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Jak pokazują policyjne statystyki, dla mundurowych był to okres wytężonej pracy.

Policyjne statystyki 

Od początku wakacji na terenie Śląska doszło do 225 wypadków drogowych, w których zginęło 11 osób, a 261 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych było 3 pieszych, 3 motocyklistów i 1 rowerzysta. Ponadto na drogach województwa śląskiego doszło do 4275 kolizji. W tym czasie śląscy policjanci zatrzymali 963 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci apelują o ostrożność 

Śląscy policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim kierującym o ostrożnej jeździe i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz do natężenia ruchu. Pamiętajmy, aby podczas jazdy zwracać uwagę na oślepiające słońce, które może utrudniać widoczność i koncentrację. Zwolnijmy na mokrej nawierzchni. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Jeśli Twoje dziecko ma zaplanowany grupowy wyjazd autokarem na wycieczkę, obóz czy kolonie, zadbaj o kontrolę autokaru i kierowcy przed wyjazdem.

Wakacje pełne roboty 

Choć dla wielu osób okres wakacji to czas odpoczynku, policjanci na Śląsku każdego dnia podejmują tysiące interwencji, zatrzymują sprawców przestępstw i osoby poszukiwane. Od początku wakacji zatrzymali 2143 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz 1777 poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wspólnie z innymi służbami dbają o bezpieczeństwo. Prowadzą szerokie działania profilaktyczne - m.in. odwiedzają obozy harcerskie, kolonie, półkolonie i festyny, gdzie prowadzone są pogadanki, informując o zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniach.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również