Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ponad 2 miliony dofinansowania z Metropolii

  • Dodano: 2021-03-01 06:30, aktualizacja: 2021-02-28 19:02

Gmina Siemianowice Śląskie pozyskała ponad 2 miliony zł wsparcia z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na realizację inwestycji miejskich, w ramach Programu działań na rzecz ograniczania niskiej emisji (PONE) oraz Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Otrzymane dotacje celowe zostaną przeznaczone na zadania inwestycyjne związane z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz poprawą infrastruktury drogowej

Projekt pn. Słoneczna Gmina – montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej II
Projekt został dofinansowany kwotą 1.060.910 zł, a jego realizacja obejmie dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach siemianowickich placówek oświatowych. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych i ograniczenie niskiej emisji na terenie Siemianowic Śląskich. Zastosowanie fotowoltaiki przyniesie wiele korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także spore oszczędności przy zakupie energii elektrycznej.

Warto zaznaczyć, że w 2020 roku zrealizowano pierwszą edycję powyższego projektu, w ramach której na dachach siedmiu budynków użyteczności publicznej, tj. Liceum Ogólnokształcącego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 1, Żłobka Miejskiego, Szkoły Podstawowej nr 6, Młodzieżowego Domu Kultury JORDAN i Zespołu Szkół Specjalnych, umieszczono w sumie 604 sztuki paneli słonecznych, o łącznej mocy 227.625 kWp.

Projekt pn. "Wymiana nawierzchni ulicy Bańgowskiej w Siemianowicach Śląskich"

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 1.086.689 zł i będzie polegał na wymianie nawierzchni ulicy Bańgowskiej, na odcinku o długości ok. 1600 m. W zakres prac budowlanych wejdzie mi. in. frezowanie nawierzchni jezdni, zabudowanie krawężników drogowych i obrzeży chodnikowych, wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu (warstwa wiążąca i ścieralna), wykonanie podbudowy chodnika z kruszywa i nawierzchni z kostki brukowej betonowej oraz regulacja urządzeń infrastruktury technicznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również