Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Powstaje zbiornik retencyjny dla Sektora 333

  • Dodano: 2023-02-02 06:30, aktualizacja: 2023-02-01 21:03

W Michałkowicach, na terenach inwestycyjnych zlokalizowanych w okolicach ul. Bytomskiej i Innowacyjnej, rozpoczęły się prace związane z budową zbiornika retencyjnego, który zabezpieczy odbiór wód deszczowych z obszaru Sektora 333.

Zabezpieczenie odbioru wód deszczowych

Zbiornik powstaje w ramach zadania pn. Uzbrojenie terenu przemysłowego „Sektor 333” przy ul. Bytomskiej – kanalizacja deszczowa w Siemianowicach Śląskich”. Zakres inwestycji obejmuje budowę zbiornika infiltracyjno-retencyjnego o powierzchni dna 1745 m2, a także sieci kanalizacji deszczowej.

Inwestycja stanowi kolejny etap przystosowania wspomnianego terenu przemysłowego pod obecne i przyszłe przedsięwzięcia inwestycyjne. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Gmina wykonała w tym miejscu drogę dojazdową (wspomnianą ul. Innowacyjną) wodociąg oraz kanalizację sanitarną wraz z przepompownią.

Zakończenie robót budowlanych zaplanowano pod koniec kwietnia 2023 roku. Koszt realizacji zadania wyniesie 2,5 mln zł i w większości zostanie dofinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również