Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Poznaj kandydatów KW Nowa Lewica do Sejmu RP!

  • Dodano: 2023-10-05 07:00, aktualizacja: 2023-10-04 21:36

Wybory zbliżają się wielkimi krokami – czas zatem zapoznać się z listą kandydatów i wybrać swojego reprezentanta w Sejmie. Poznajcie kandydatów z okręgu wyborczego nr 31 z listy Komitetu Wyborczego Nowa Lewica!

Okręg wyborczy nr 31

Okręg wyborczy nr 31 zasięgiem obejmuje część województwa śląskiego obejmującą obszar powiatu bieruńsko-lędzińskiego, a także miasta: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice oraz Tychy. Okręg liczy 12 mandatów.

Komitet Wyborczy Nowa Lewica

1. Maciej Konieczny

Parlamentarzysta. Urodził się w 1980 roku w Gliwicach. Polski polityk, poseł na Sejm IX kadencji, współzałożyciel i członek Zarządu Krajowego Razem (2015–2020). W Sejmie został członkiem Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

Maciej Konieczny

2. Jerzy Woźniak 

Mieszkaniec Katowic. Z zawodu wyższy urzędnik samorządowy. Członek partii Nowa Lewica, społecznik.

Jerzy woniak

3. Natalia Nowak-Trojnar 

Socjolog. Urodzona 1983 roku w Katowicach. Ukończyła socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, wykładowczyni i trenerka. Od 2019 roku jest radną katowickiej dzielnicy Załęska Hałda. Od lat studenckich angażowała się w sprawy polityczne.

Natalia NowakTrojnar

4. Jakub Nowak

Politolog. Urodził się w 1983, na co dzień mieszka w Siemianowicach Śląskich. Ukończył politologię i politykę społeczną na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowo administrację publiczną w Wyższej Szkole Humianitas w Sosnowcu. Jest też absolwentem studiów MBA na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Pracował w Urzędzie Miasta w Siemianowicach Śląskich na różnych stanowiskach: rzecznika prasowego, szefa biura prasowego.

Jakub Nowak

5. Gabriela Tomala-Bogacka 

Z zawodu dziennikarka. Urodzona w 1952 roku w Katowicach. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, na Uniwersytecie Śląskim zaś uzyskała tytuł magistra nauk politycznych. Pracowała w rozgłośni radiowej w kopalni "Wieczorek" jako redaktor naczelny.

Gabriela TomalaBogacka

6. Michał Gęsiarz 

Historyk. Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim (tytuł licencjata) i Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (tytuł magistra). Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowuje doktorat poświęcony reakcjom norweskiego społeczeństwa na fenomen "Solidarności" i kryzys w Polsce lat 80-tych. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich, urodzony w Katowicach. Członek partii Lewica Razem.

Micha Gsiarz

7. Tomasz Czakon 

Polski filozof, dr hab. nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, adiunkt Instytutu Filozofii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej.

Tomasz Czakon

8. Bogdan Bubała

Urodzony w 1964, mieszka w Rudzie Śląskiej. Jest emerytowanym policjantem. Radny Rady Miasta Ruda Śląska w latach 1998-2002 z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz 2002-2006 z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy. Pracował w komisjach stałych Rady Miasta - Komisji Prawa Samorządności i Bezpieczeństwa jako przewodniczący, a także w komisjach Kultury i Kultury Fizycznej, Oświaty, Środowiska i Zdrowia i Pomocy Społecznej.

 

Bogdan Bubaa

9. Elżbieta Dabrowska-Seweryn 

Wykładowczyni na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Działaczka społeczna, wolontariuszka. Członkini Rady Seniorów Miasta Katowice, przewodnicząca komisji ds. współpracy i kontaktów z organizacjami senioralnymi.

Elbieta DabrowskaSeweryn

10. Miłosz Rabus

Zawodowo pośrednik usług medycznych. Młody aktywista działający na rzecz społeczności LGBT+. Mieszkaniec Piekar Śląskich, członek partii Lewica Razem.

Miosz Rabus

11. Franciszek Maj 

Z zawodu technik energetyk. Na co dzień mieszka w Siemianowicach Śląskich. Jest członkiem partii Nowa Lewica.

12. Justyna Burkat 

Nie należy do żadnej partii politycznej. Mieszkanka Tychów, na co dzień pracownica biurowa.

13. Krzysztof Makieła

Plastyk. Członek partii Nowa Lewica. Mieszkaniec Chorzowa.

14. Mateusz Żołnowski

Społecznik z Mysłowic. Nie należy do żadnej partii politycznej.

Mateusz onowski

15. Małgorzata Groniewska

Aktywistka, członkini partii Nowa Lewica. Mieszkanka Katowic, członkini Rady Seniorów Miasta Katowice. Przewodnicząca komisji ds. kultury, turystyki, rekreacji i aktywności seniorów.

Magorzata Groniewska

16. Dawid Politaj 

Mieszkaniec Świętochłowic, elektronik. Nie należy do żadnej partii politycznej. 

Dawid Politaj

17. Magdalena Mierzejewska

Młoda członkini partii Lewica Razem, aktywistka na rzecz praw osób LGBT+, politolożka. Na co dzień mieszkanka Jaworzna.

Magdalena Mierzejewska

18. Bartosz Grabski

Mieszkaniec Tychów, z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. Nie jest zrzeszony w żadnej partii politycznej.

Bartosz Grabski

19. Iwona Chmiel

Członkini partii Nowa Lewica, Katowiczanka. Z wykształcenia inżynier górnik.

20. Wiesław Siwczak

Politolog. Wieloletni mieszkaniec Osiedla Witosa w Katowicach. Życie zawodowe powiązał z ochroną środowiska – kierował Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy Europejskim Instytutem Ekologii. Pełnił rolę przewodniczącego i przewodniczącego rady programowej w Polskim Radiu Katowice.

Wiesaw Siwczak

21. Beata Wieczorek

Mieszkanka Katowic, członkini partii Nowa Lewica, politolożka. Jak mówi, jej serce bije i dla ludzi, i dla zwierząt. Przez ostatnie lata pracowałam jako asystentka posła na Sejm RP Macieja Kopca.

Beata Wieczorek

22. Kacper Hołda

Działacz społeczny, aktywista. Sercem mieszkaniec Katowic. Członek Nowej Lewicy. Ślązak z krwi i kości. Zaangażowany w walkę o prawa kobiet.

Kacper Hoda

23. Iwona Sobczyk

Zawodowo asystentka nauczyciela przedszkola. Mieszka w Mysłowicach. Nie jest zrzeszona w żadnej partii politycznej.

24. Adam Południak 

Katowiczanin. Przewodniczący Zarządu Dzielnicy nr 4 Osiedle Paderewskiego-Muchowiec. Zaangażowany społecznie, działa na rzecz społeczności lokalnej. Członek partii Nowa Lewica. Z zawodu elektronik.

Adam Poudniak

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: KM Nowa Lewica, Państwowa Komisja Wyborcza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również