Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Poznany internetowo mężczyzna okazał się stalkerem

  • Dodano: 2018-07-16 15:00

34-latka była prześladowana po tym jak zerwała znajomość z mężczyzną, którego poznała przez internet. Jak się okazała posiadał on już wcześniej zarzuty o stalking wobec swoich poprzednich dziewczyn.

Kobieta nawiązała przez internet znajomość ze starszym o dwa lata mężczyzną. Postanowili oni nie marnować czasu i szybko spotkać się w rzeczywistości. Po miesiącu znajomości siemianowiczanka chciała zerwać znajomość i to stało się początkiem jej problemów. 36-latek zaczął jeździć do pracy kobiety i o nią wypytywać, ponadto wysyłał jej sms-y, w których wyzywał kobietę i twierdził, że obserwuje jej mieszkanie. Groził, że kupi samochód tylko po to, aby móc ją śledzić przez całą dobę. 34-latka powiadomiło o wszystkim policję.

Jak się później okazało, stalkerem jest 36-letni mieszkaniec Katowic, który był już wcześniej oskarżony o stalking wobec swoich poprzednich dziewczyn. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na postawienie mu zarzutu. Grozi mu kara  nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji apeluje o ostrożność podczas kontaktów z osobami poznanymi przez internet, ponieważ nigdy nie możemy być pewni czy podane przez nią informacje są prawdziwe i jaką przeszłość ma dana osoba.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.