Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Prawie 1mln 900 tys. zł dofinansowania dla Siemianowic

  • Dodano: 2015-12-24 08:15, aktualizacja: 2015-12-23 11:10
To był jeden z zaledwie czterech projektów, które przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oceniony został najwyżej i uzyskał maksymalną liczbę punktów.
 
 
Gmina Siemianowice Śląskie otrzymała  1. 894.379,70 zł  po złożeniu wniosku na dofinansowanie realizacji projektu „Inwestuj w siebie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
 
 - Programem objętych zostanie 200 osób – bezrobotnych (zakwalifikowanych do III Profilu przez PUP, biernych zawodowo), z zaburzeniami psychicznymi, usamodzielniających się wychowanków opuszczających pieczę zastępczą oraz rodzin bezradnych w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i w prowadzeniu gospodarstwa domowego – mówi Tomasz Sojka koordynator projektu z ramienia MOPS.
 
 
Aktywizacja społeczna uczestników programu realizowana będzie poprzez różnorodne warsztaty, treningi, indywidualne porady, wreszcie zajęcia wyjazdowe. Doradztwo zawodowe, szkolenia i staże natomiast pomogą w ich aktywizacji zawodowej.
 
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.